EUR 1.9558
USD 1.6777
CHF 2.0887
GBP 2.2564
CNY 2.3520
you tube
mobile version

Злоупотреба с власт и конфликт интереси - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
2.95 млрд.евро глоба наложи ЕК на Google 2.95 млрд.евро глоба наложи ЕК на Google 12:36 | 06.09.2025 | 786

Причината е злоупотреба с господстващо положение на пазара на рекламни технологии. Компанията е задължена да спре практиките, с които е предоставяла предимство на собствените си рекламни борси пред конкурентите, предадоха информационните агенции.

още
ЕЦБ: Бизнесът търси кредити ЕЦБ: Бизнесът търси кредити 16:54 | 23.07.2025 | 505

Нивата на банково кредитиране, основният източник на финансиране за бизнеса, се възстановяват бавно през последната година. ЕЦБ бързо намали лихвените проценти, а фирмите останаха сравнително оптимистични за перспективите си въпреки търговския конфликт със САЩ.

още
Инфо табло на ЕС в правосъдието за 2025 Инфо табло на ЕС в правосъдието за 2025 09:40 | 03.07.2025 | 480

С бюджет от около 305 милиона евро за периода 2021—2027 г. програма „Правосъдие“ подкрепя развитието на справедлива Европа, основана на независимостта, качеството и сътрудничеството на съдебната власт. През 2024 г. бяха предоставени около 41,2 милиона евро за финансиране на проекти и други дейности по трите специфични цели на програмата.

още
Какво ще помогне за финансова автономност на общините? Какво ще помогне за финансова автономност на общините? 08:56 | 27.06.2025 | 580

От ИПИ посочват, че модел, в който местните данъчни приходи зависят почти изцяло от имотния пазар - през данък върху недвижимите имоти и върху възмездното придобиване на имущество, не може да гарантира адекватни собствени приходи на местната власт.

още
Гърция: Скандал за злоупотреба с пасища Гърция: Скандал за злоупотреба с пасища 08:01 | 30.05.2025 | 853

С решение на правителството се закрива Организацията за плащания и контрол на общностните субсидии. Дейностите ще преминат към Независимия орган за публичните приходи.

още
Без ресурси България остава зависима Без ресурси България остава зависима 18:15 | 26.03.2025 | 527

България тряба да работи за себе си, а не за чужди геополитически интереси. Възможностите за наличие на шистов газ в България са добре оценени и припомни, че има две декларирани открития на шистов газ, за които има заявления за предоставяне на концесия, но това не се е осъществило.

още
Първи срещи на евродепутати с новата власт в САЩ Първи срещи на евродепутати с новата власт в САЩ 10:56 | 24.02.2025 | 476

Целта на срещите е да бъдат обсъдени общите предизвикателства в областта на цифровизацията, киберсигурността, конкуренцията и трансатлантическото сътрудничество.

още
Как 2025 г. ще оформи бъдещето на ВЕИ в Европа и САЩ? Как 2025 г. ще оформи бъдещето на ВЕИ в Европа и САЩ? 16:59 | 21.01.2025 | 812

Напрегнатите политически пейзажи и променящите се парични интереси могат да направят публичните и финансови инвестиции във възобновяеми енергийни източници нестабилни.

още
Медицинските сестри все по-малко, какво е решението? Медицинските сестри все по-малко, какво е решението? 11:05 | 27.12.2024 | 1402

Ниският относителен брой на медицинските сестри у нас е резултат на поне няколко проблема, свързани с тяхното обучение, квалификация, реализация, работна среда, заплащане, регионално разпределение и задържане на работа. Тези проблеми са свързани помежду си и на този етап тяхното решение е скрито зад политически и силни лобистки интереси.

още
Торфищата са "супергероите" на екоситемата Торфищата са "супергероите" на екоситемата 10:30 | 01.12.2024 | 551

Опазването на торфищата в Чаирските езера е основната мисия на тригодишния проект „Капсули биоразнообразие в Родопите“. Инициативата обединява НПО, учени от БАН, местната власт и бизнеса.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg