EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Зли планове за зли машини - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Купуват все повече трактори Купуват все повече трактори 10:35 | 21.07.2025 | 424

Второ поредно тримесечие новите регистрирани колесни трактори у нас записват положителен резултат след две години на отрицателна динамика. За периода от януари до юни 2025 г. са регистрирани 601 нови машини, което е със 106 повече от година по-рано. Това представлява ръст от 21,41 процента.

още
Airbus с повече поръчки от очакваното Airbus с повече поръчки от очакваното 13:35 | 14.07.2025 | 728

Водещият европейски самолетостроител  е доставил 63 самолета през юни, с което общият брой предадени на клиенти машини през първата половина на годината достига 306. Според отчет компанията е получила 203 брутни поръчки през миналия месец. 

още
ЕС изключи Китай от ОП за медицинско оборудване ЕС изключи Китай от ОП за медицинско оборудване 15:30 | 23.06.2025 | 550

Мярката засяга широк спектър от медицински консумативи - от маски и превръзки до машини и роботи, които са пазар на стойност 150 млрд. евро в ЕС.  Тя "има за цел да насърчи Китай да сложи край на дискриминацията спрямо медицинските изделия, които се произвеждат в ЕС", се посочва в съобщение за медиите на Комисията.

още
Варианти за развитие на жп прехода при Лесово Варианти за развитие на жп прехода при Лесово 09:05 | 23.06.2025 | 458

Вицепремиерът Караджов припомни, че от българска страна подготвителните дейности са стартирали. Изготвени са планове за изпълнение, анализ на съществуващото положение, трафик прогнози и анализ на капацитета. 

още
Добивът на дървесина е технологично остарял с век Добивът на дървесина е технологично остарял с век 11:31 | 09.06.2025 | 471

Добивът на дървесина е технологично остарял с цял век. В Европа горите отдавна се стопанисват с високомеханизирани машини, а не със стари военни камиони.

още
Обмислят данъчни облекчения за бизнеса Обмислят данъчни облекчения за бизнеса 09:40 | 06.06.2025 | 726

Пакетът включва разширени възможности за компаниите да отписват разходите си за машини и електрически превозни средства от данъци през следващите три години, за да бъдат стимулирани фирмите да правят инвестиции.

още
EY:Инвестициите в Европа и в България EY:Инвестициите в Европа и в България 07:25 | 03.06.2025 | 411

Още пдробности от изследването на EY: ПЧИ в България през 2024 г. се увеличават с 44%. В Европа те спадат до деветгодишно дъно, като проектите намаляват с 5%, а работните места с 16%. 37% от компаниите са намалили инвестиционните си планове. 61% от компаниите очакват привлекателността на Европа да се подобри в дългосрочен план с потенциал за растеж в ИИ и възобновяема енергия.

още
"Уестингхаус" - споразумения със 7 бг компании "Уестингхаус" - споразумения със 7 бг компании 17:17 | 15.05.2025 | 814

Меморандуми за разбирателство са подписани с: "Балканско Ехо" ЕООД; "Бон Марин" ООД, "Контрагент 35" ООД, "Ел Контрол" ЕООД, "ЕЛПРОМ Тежки Машини" АД, "Козлодуй" ООД и "ЗекаЛабс" ООД.

още
Машини и оборудване за 1000 семейни компании Машини и оборудване за 1000 семейни компании 16:05 | 15.04.2025 | 713

Спрямо вида и големината си те ще получат между 15 000 лв. и 150 000 лв. за нови машини, съоръжения, оборудване, инструменти и специализиран софтуер. Целта е да станат по-конкурентоспособни и да подобрят пазарното си представяне.

още
Нисан ще прехвърли в САЩ част от производството Нисан ще прехвърли в САЩ част от производството 11:45 | 08.04.2025 | 609

Тези планове на автомобилостроителната корпорация идват на фона на по-високите мита върху вноса в САЩ, наложени от администрацията на американския президент Доналд Тръмп на редица страни от целия свят. Това съобщава японското икономическо издание "Нике", цитирано от "Ройтерс“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg