EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Здравна каза - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
1 млрд. лв. за земеделските стопани до края на 2025 1 млрд. лв. за земеделските стопани до края на 2025 14:05 | 08.11.2025 | 556

Това каза министърът на земеделието и храните д-р Георги Тахов по време на работна среща с представители на браншовите организации в сектор "Земеделие", съобщи министерството.

още
Прогноза: Китайската икономика ще надхвърли $23,8 трлн. Прогноза: Китайската икономика ще надхвърли $23,8 трлн. 11:02 | 07.11.2025 | 372

Митата "сериозно подкопават международните икономически и търговски правила, а също така нарушават нормалното функциониране на предприятията в различни страни", каза премиерът Ли Цян, без да споменава конкретно САЩ.

още
Ю. Корея и САЩ ще се разберат за митата Ю. Корея и САЩ ще се разберат за митата 16:40 | 24.10.2025 | 709

Ким каза, че САЩ разбират какъв ефект биха имали планираните инвестиции от Южна Корея на стойност 350 милиарда долара върху валутния пазар в Сеул и че сделката трябва да бъде "в рамките на поносимото за Южна Корея". 

още
60% ръст в износа на български ток 60% ръст в износа на български ток 11:10 | 23.10.2025 | 490

"С други думи ние гарантираме не само сигурността на българските клиенти, но и на целия район, като доказахме това с действията си, когато цяла Северна Македония остана без електрозахранване и именно българската система помогна за брой часове да възстановим захранването при тях", каза министър Станков. 

още
Общини: Ст.Загора, Ловеч, Търговище Общини: Ст.Загора, Ловеч, Търговище 17:45 | 22.10.2025 | 443

На територията на Стара Загора ще се произвеждат фотоволтаични модули, каза заместник-кметът на общината Светослав Колев по време на Годишната среща на местните власти. Колев разказа пред присъстващите как е започнало изграждане на първия етап от индустриалната зона в Стара Загора преди шест години.

още
Гърция сменя тролейте с електорбуси Гърция сменя тролейте с електорбуси 10:35 | 21.10.2025 | 430

„За всеки километър, който сегашният тролейбусен парк изминава, данъкоплатците плащат приблизително 5,50 евро. За всеки изминат от електрически автобус километър гръцката държава, данъкоплатците плащат приблизително 2,50 евро. Така че говорим за повече от двойна цена“, каза Киранакис.

още
Управителят на Хърватската банка: Спечелихме от еврото Управителят на Хърватската банка: Спечелихме от еврото 08:01 | 20.10.2025 | 808

Хърватия получи това, което очакваше, от приемането на еврото, каза управителят на Хърватската национална банка Борис Вуйчич.

още
Има ли млечен картел у нас Има ли млечен картел у нас 09:35 | 08.10.2025 | 587

Най-сериозните проблеми до момента, които се отчитат, са тези в сектора на млечните продукти. Затова от КЗК предстои да направят по-задълбочено проучване.  Президентът на КНСБ Пламен Димитров каза, че "има огромна вероятност за картел при ценообразуването на млечните продукти у нас". 

още
Перфектно грозде тази година Перфектно грозде тази година 07:25 | 08.10.2025 | 624

Това каза Красимир Коев преди началото на деветата Глобална конференция за винен туризъм на Световната организация по туризъм на ООН в Пловдив. Той уточни, че през миналата година са били прибрани 95 млн.кг. грозде, а през тази се очаква във винарските предприятия да влязат около 85 млн. кг. 

още
Ускоряване на европейските програми Ускоряване на европейските програми 11:05 | 03.10.2025 | 930

„Разплатени са 3,3 млрд. лв. Над 12 млрд. лв. са договорените средства, което е 50% от всички средства“, уточни той. Пред депутатите Антон Дончев подчерта и темповете. „Договарянето е ускорено с 50%, а плащанията с 80%“, каза той и повтори, че това е за период само от началото на годината.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg