EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Заключителна декларация - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Отстъпка от 5% от данъка за довнасяне Отстъпка от 5% от данъка за довнасяне 10:05 | 30.03.2026 | 541

Физическите лица могат да ползват отстъпка от 5 на сто от данъка за довнасяне, ако подадат годишната си данъчната си декларация до 31 март тази година, припомнят от Националната агенция за приходите. За да се възползват от отстъпката, гражданите трябва да подадат декларацията си по електронен път до 31 март, да внесат целия размер на данъка за довнасяне, намален с отстъпката, до тази дата и да нямат подлежащи на принудително изпълнение...

още
Фалшиви имейли от името на НАП Фалшиви имейли от името на НАП 20:56 | 17.02.2026 | 519

Текстът на фалшивите електронни съобщения е: "Ние приключихме проверката на Вашата данъчна декларация за 2025 г. Сума в размер на 859,35 BGN е готова да бъде възстановена по Вашата сметка. 

още
НАП: Изтича срокът за коригиращи декларации НАП: Изтича срокът за коригиращи декларации 10:57 | 18.09.2025 | 1064

При откриване на грешка в декларираните данни гражданите и дружествата имат право еднократно и в срок до 30 септември на текущата година, следваща годината на придобиване на дохода, да правят промени чрез подаване на нова декларация.

още
Споразумение за редкоземни метали Германия - Канада Споразумение за редкоземни метали Германия - Канада 16:54 | 29.08.2025 | 2100

Германският министър на икономиката Катерина Райхе и канадският министър на енергетиката Тим Ходжсън подписаха съвместна декларация за намерение в Берлин.

още
Български пощи: Забавяне на пратки от САЩ Български пощи: Забавяне на пратки от САЩ 08:56 | 25.08.2025 | 606

Завишени са и изискванията към предварителните електронни данни за митническа декларация, изпращани към пощенския оператор в САЩ.   

още
ЕНП се отказва от "Зелената сделка" ЕНП се отказва от "Зелената сделка" 15:45 | 22.01.2025 | 1125

иЛидерите на Европейската народна партия са публикували декларация, която практически отменя почти всичко заложено в Европейската зелена сделка от 2019 г. Най-сетне водещата политическа формация в ЕС си дава ясна сметка колко разрушително е въздействието на тази политика върху съюза.

още
Започват плащания по общински договори за саниране Започват плащания по общински договори за саниране 18:22 | 13.01.2025 | 518

В заключителна фаза е и процесът по сключване на договори с общините по Етап I на процедурата за саниране на многофамилни жилища, който се изпълнява със 100 процента безвъзмездно финансиране.

още
Данъчни облекчения: Родители си върнаха 400 млн. лв. Данъчни облекчения: Родители си върнаха 400 млн. лв. 16:54 | 13.01.2025 | 678

Данъчните облекчения за деца се искат по два начина – през работодателя на родителя или в подаваната данъчна декларация.

още
Предстои режим на тока? Предстои режим на тока? 07:05 | 18.11.2024 | 1217

Електроенергийната система на България навлиза във все по-задълбочаваща се производствена и ликвидна криза. Това пишат в декларация от Българския енергиен и минен форум (БЕМФ), която е изпратена от тях и до политическите партии и медиите.

още
Корекции на данъчни декларации до края на септември Корекции на данъчни декларации до края на септември 12:58 | 25.09.2024 | 692

При откриване на грешка в декларираните данни, гражданите и дружествата имат право еднократно, в срок до 30 септември на текущата година, следваща годината на придобиване на дохода, да правят промени чрез подаване на нова декларация. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg