EUR 1.9558
USD 1.6795
CHF 2.0884
GBP 2.2411
CNY 2.3755
you tube
mobile version

Жена на 60 години иска да работи и на не бъде пенсионирана какви са правата й - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Какво става, когато бюджетът не е приет Какво става, когато бюджетът не е приет 12:10 | 12.12.2025 | 242

Няма нищо необичайно държавата да влезе в нова година без приет бюджет – законът изрично допуска подобна ситуация. В периода 1992–1998 г. забавяне в приемането на бюджета е регистрирано шест пъти. Ако НС не успее да приеме нов бюджет до началото на годината, държавата не спира да работи. Вместо това се прилага следната временна процедура:

още
РЦБ заведе иск срещу депозитаря „Юроклиър“ РЦБ заведе иск срещу депозитаря „Юроклиър“ 11:07 | 12.12.2025 | 250

По-рано този месец ЕК предложи финансирането за Украйна в следващите две години да бъде осигурено или със средствата в „Юроклиър“, които да бъдат върнати от Украйна, след като войната приключи и руската страна изплати обезщетение на Киев, или с общ заем от международните финансови пазари, гарантиран от държавите в ЕС.

още
Австрия: Купуването "втора ръка" все по-популярно Австрия: Купуването "втора ръка" все по-популярно 12:10 | 11.12.2025 | 231

Битпазарите и 250-те магазина за употребявани стоки във Виена придобиват все по-голямо значение в предколедните дни. Като цяло се наблюдава ясна тенденция към съзнателно потребление, особено сред хората под 35 години, отчита Виенската търговска камара.

още
Планират се 200 нови зарядни точки Планират се 200 нови зарядни точки 17:10 | 10.12.2025 | 302

Веригата зарядни станции „Електрочардж“ (Electrocharge) и веригата бензиностанции „Петрол“ (Petrol) стартираха стратегическо сътрудничество за разширяване на зарядната инфраструктура за електромобили в България. В следващите три години партньорите планират изграждането на над 200 зарядни точки на ключови пътни артерии, магистрали и основни градски локации, съобщиха от „Електрохолд“.

още
ИЗ край село Хаджидимитрово ИЗ край село Хаджидимитрово 13:35 | 10.12.2025 | 297

Инвестицията от 4 124 868 лева ще бъде с европейско финансиране, обяви на брифинг кметът на общината Станчо Ставрев. Този проект е изключително важен за общината, тъй като той ще даде възможност за допълнителна инвестиционна активност на наша територия. Локацията е ключова – между двата областни града Ямбол и Сливен и с връзка към магистралата, посочи тунджанският кмет.

още
Регистрация по новата с-ма за географските указания Регистрация по новата с-ма за географските указания 18:50 | 09.12.2025 | 294

От 1 декември 2025 г. европейските стъклари, грънчари, ножари, бижутери и други производители ще могат да регистрират наименованията на своите продукти в нова система на ЕС за географски указания (ГУ). За първи път защитата, която отдавна се прилага спрямо храни и напитки, ще обхване и занаятчийски и промишлени стоки, с което ще бъде завършен единният пазар на ГУ.

още
Разтоварва се втори товар втечнен природен газ за БГ Разтоварва се втори товар втечнен природен газ за БГ 14:14 | 09.12.2025 | 269

Разтоварването ще продължи два дни. Синьото гориво ще бъде използвано за нуждите на "Булгаргаз" до средата на януари, когато се очаква да пристигне и третия товар втечнен природен газ от САЩ.

още
Netflix купува Warner Bros. Discovery Netflix купува Warner Bros. Discovery 14:04 | 08.12.2025 | 453

Сделката е за приблизително 82,7 млрд. долара (капиталова стойност от 72 млрд. долара, без да бъде влкючен в тази сума дългът на компанията), предаде Ройтерс. Тази сделка ще даде контрол над един от най-ценните и най-стари активи в Холивуд, който преобърна медийната индустрия.

още
БАКБ придобива "Токуда Банк" БАКБ придобива "Токуда Банк" 10:57 | 05.12.2025 | 551

Управителният съвет на БНБ е приел национално решение, с което в изпълнение на инструкция на Европейската централна банка (ЕЦБ) издава предварително одобрение на "Българо-американска кредитна банка" АД за прякото придобиване на квалифицирано дялово участие, което надхвърля прага от 50 на сто от акциите от капитала и правата на глас в "Токуда Банк" ЕАД.

още
България, Гърция, Румъния и ЕК подписаха меморандум България, Гърция, Румъния и ЕК подписаха меморандум 06:55 | 05.12.2025 | 516

До края на 2026 г. ще бъде подготвен план с финансиране за проектите по следващия многогодишен бюджет на ЕС. Меморандумът за сътрудничество при развитието на транспортната инфраструктура в региона ще бъде политически обвързващ.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg