EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Електронен прием - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Отстъпка от 5% от данъка за довнасяне Отстъпка от 5% от данъка за довнасяне 10:05 | 30.03.2026 | 542

Физическите лица могат да ползват отстъпка от 5 на сто от данъка за довнасяне, ако подадат годишната си данъчната си декларация до 31 март тази година, припомнят от Националната агенция за приходите. За да се възползват от отстъпката, гражданите трябва да подадат декларацията си по електронен път до 31 март, да внесат целия размер на данъка за довнасяне, намален с отстъпката, до тази дата и да нямат подлежащи на принудително изпълнение...

още
МЗХ:834 млн. евро средства за директни плащания МЗХ:834 млн. евро средства за директни плащания 15:40 | 27.03.2026 | 733

Фермерите ще имат възможност да подават заявления и без електронен подпис, бе посочено на информационната среща. В сила е дерогация относно представянето на документи за поливните площи за зеленчукови култури. За схемите за обвързано подпомагане за животни също са предвидени смекчени условия, включваща намаление наполовина по отношение на изистването за реализацията - 500 кг за краве мляко (вместо 1000) и 200 кг за биволско.

още
Електронният регистър спести близо 4 млн. евро Електронният регистър спести близо 4 млн. евро 17:25 | 13.02.2026 | 668

Системата бе пусната в експлоатация от Информационно обслужване на 1 юли 2023 г., като до момента по електронен път са подадени над 360 000 заявления за вписване на запори, особени залози и лизинги, което спестява 50% от изискуемата такса, която се плащана гише.

още
Е-подпис става стандарт в администрацията Е-подпис става стандарт в администрацията 15:05 | 30.12.2025 | 818

Министерският съвет прие Постановление за изменение и допълнение на Наредбата за удостоверенията за електронен подпис в администрациите (НУЕПА).

още
Подпомагане по de minimis срещу шарка Подпомагане по de minimis срещу шарка 11:25 | 08.10.2025 | 863

Стартира прием по de minimis за компенсиране на фермерите, попадащи в зоните с ограничителни мерки във връзка шарката по дребните преживни животни.

още
Прием по интервенцията за къси вериги Прием по интервенцията за къси вериги 14:59 | 06.10.2025 | 507

Бюджетът по интервенцията е 9,5 млн. евро, а максималният размер на разходите за един проект е до 300 000 евро.

още
2025: Образование и заетост 2025: Образование и заетост 18:20 | 31.07.2025 | 947

Чрез създадения Индекс на съответствието между професионалното образование и структурата на икономиката се измерва съотношението между планирания прием на ученици по професионални специалности и разпределението на заетостта на хора с придобита професионална квалификация (ППК) в различни сектори. Индексът се изчислява по скала от 0 до 100 точки, където по-високите стойности означават по-добро съвпадение.

още
Очаква се ръст в производството на животински продукти Очаква се ръст в производството на животински продукти 11:40 | 21.07.2025 | 764

21-вото издание на съвместния анализ прогнозира, че глобалният калориен прием на глава от населението от добитък и рибни продукти ще се увеличи с 6 на сто през следващото десетилетие, до голяма степен поради бързото нарастване в страните с по-ниски средни доходи, където се очаква растежът да достигне 24 на сто, почти четири пъти по-бързо от средното за света.

още
Втори прием по интервенции в лозаро-винарския  сектор Втори прием по интервенции в лозаро-винарския сектор 13:05 | 03.07.2025 | 572

Определени са и бюджетите по трите интервенции. За „Преструктуриране и конверсия на лозя“, както и „Инвестиции в лозаро-винарския сектор“, са предвидени по 2,4 млн. лв., а за „Инвестиции в екологични съоръжения“ - 1 млн. лв.

още
МЗХ въвъде е-формуляри  в СЕУ за Кампания 2025 МЗХ въвъде е-формуляри в СЕУ за Кампания 2025 18:10 | 19.06.2025 | 858

Предаването на готовите документи не изисква използването на квалифициран електронен подпис (КЕП). По този начин на кандидатите се спестяват време, средства  и усилия, без да е необходимо да посещават регионален офис на Държавен фонд „Земеделие“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg