АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Предотвратен е опит за незаконно отнемане на близо 5 милиона лева от водеща мултинационална компания, която работи в България от 2011 г. Българо-френската компанияосигурява над 90 работни места и изгражда нов завод в Плевен за 60 млн. лв. Това заяви на брифинг министърът на правосъдието Георги Георгиев, който е бил сезиран от инвеститора.


От 1 септември BILLA България има нов изпълнителен директор (СЕО) – Албена Георгиева. Тя се завръща у дома след повече от три години, в които заемаше позицията Главен оперативен директор (СОО) на BILLA Словакия. Албена Георгиева поема новата си позиция в България от досегашния временен управител Димитър Пешев.


Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.


Виена получава същите оценки като швейцарския град Цюрих, следвани в класацията от австралийския Мелбърн и Женева в Швейцария. В "Global Liveability Index 2025", изготвен от подразделението за изследвания и анализи на "Икономист груп" (Еconomist Group).


Доц. Ивайло Михайлов - икономист и преподавател в Бургаския държавен университет "Проф. д-р Асен Златаров" коментира конвергентния доклад за България.


Решението за спиране на последния работещ реактор изпълнява ключово обещание от енергийния план на правителството, приет през 2016 г., като е повлияно и от ядрената катастрофа във Фукушима през 2011 г.


Димитър Иванов поема управлението на бизнеса на Данон за България, считано от 1 май 2025 г. Надзорният съвет на Националния осигурителен институт (НОИ) избра за свой нов председател Ася Гонева – представител на Конфедерацията на независимите синдикати в България.


Общото намаление на прогнозите ни за растежа за 2025 г. и 2026 г. възлиза на 0,8 проценти пункта, заяви главният икономист на Международния валутен фонд Пиер Оливие Гуринчъс по време на представянето на пролетното издание на доклада "Преглед на световната икономика" (World Economic Outlook).


От своя страна кметът на Бургас Димитър Николов отбеляза, че комплексът „Меден рудник“, от където стартира кампанията за саниране в Бургас, е най-големият жилищен комплекс в града, където живеят вече приблизително 100 000 души.


Димитър Пешев е новият управител на BILLA България. Той поема тази позиция в допълнение на ролята му на Главен оперативен директор на REWE International AG – компанията, управляваща дейността на BILLA в ЦИЕ. Димитър Пешев ще ръководи BILLA България временно до назначаването на постоянен управител.