EUR 1.9558
USD 1.6699
CHF 2.0990
GBP 2.2327
CNY 2.3717
you tube
mobile version

Дигитални услуги - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Как ще се извършват банковите услуги след еврото? Как ще се извършват банковите услуги след еврото? 06:55 | 22.12.2025 | 138

Основното техническо прекъсване, което ще засегне клиентите на всички банки, е предвидено между 21:00 часа на 31 декември до 01:00 часа след полунощ на 1 януари.

още
БГ технологични компании с добри позиции на гръцкия пазар БГ технологични компании с добри позиции на гръцкия пазар 14:59 | 19.12.2025 | 418

„Фокусът ни е ясен: финансови услуги, медии и телекомуникации. Комбинираме инфраструктура, сигурност, данни и AI, за да адресираме конкретни бизнес цели – от висока надеждност на критични системи до интелигентни услуги, базирани на географски данни, и автоматизация на процеси,“ добави Константинос Калогеракис, регионален мениджър на Cloud Office за Гърция.

още
Трите телекома инвестират интензивно Трите телекома инвестират интензивно 07:50 | 10.12.2025 | 507

Над 4 милиарда лева е пазарът на телекомуникационни услуги у нас за 2024 година, 642 000 000 лева са инвестициите на трите телекома, които осигуряват над 10 000 работни места

още
Избор на концесионер на летище Пловдив - 2026 Избор на концесионер на летище Пловдив - 2026 10:20 | 01.12.2025 | 488

„Летището има нужда от модернизация, от значителни инвестиции, от нови услуги и повече капацитет. Бюджетът не може да осигури тези ресурси, но чрез концесия те могат да бъдат привлечени целенасочено и бързо.

още
НС прие промени за ДДС на първо ченене НС прие промени за ДДС на първо ченене 17:05 | 27.11.2025 | 1097

Режимът за малки предприятия в страната ще може да се прилага от всяко данъчно задължено лице, установено на територията на страната, което извършва доставки на стоки и услуги с място на изпълнение на територията на страната и годишният му оборот в страната не надвишава националния праг през календарната година.

още
Чешкият модел на управление на влаковете Чешкият модел на управление на влаковете 14:35 | 27.11.2025 | 624

В Чехия регионалните железопътни услуги се възлагат и контролират от регионалните власти, докато Министерството на транспорта отговаря за влаковете на дълги разстояния. Сред ключовите показатели за качество, по думите му, са намаляването на закъсненията и осигуряването на добри връзки между отделните видове транспорт.

още
16 000 души с нова работа 16 000 души с нова работа 16:05 | 25.11.2025 | 796

Сред най-търсените професии през месеца се открояват персонал, полагащ грижи за хора; оператори на машини и съоръжения; продавачи; персонал в сферата на персоналните услуги; работници в добивната и преработващата промишленост, строителството и транспорта; металурзи, машиностроители и сродни на тях и занаятчии;

още
Рекорден дълг на Виена - близо €15 млрд. Рекорден дълг на Виена - близо €15 млрд. 10:57 | 18.11.2025 | 457

Основните пера на разходите остават здравеопазването и социалните услуги – с дял от 33 процента, следвани от образованието (23 процента), околна среда (9 процента), жилищно строителство и политики за жените (4 процента), както и по 2 процента за транспорт и култура. Останалите средства са предвидени за администрацията и финансовия сектор.

още
Икономиките на ЦИЕ са демонстрирали устойчивост Икономиките на ЦИЕ са демонстрирали устойчивост 14:23 | 13.11.2025 | 810

Около 46 процента от компаниите в топ 500 са увеличили печалбата си през 2024 г., а почти 60 процента отчитат по-висок оборот – средно с 12 процента на годишна база. Най-високи средни маржове на печалба се наблюдават в строителството и комуналните услуги, докато металургията е сред най-засегнатите индустрии заради нарасналия внос на евтин китайски метал.

още
Гърция: Дигитални досиета за държавни служители Гърция: Дигитални досиета за държавни служители 18:15 | 05.11.2025 | 617

Всеки работник предстои да има цялостен дигитален архив – от назначаването до пенсионирането. Новата система за управление на човешките ресурси се очаква да бъде въведена на 10 ноември и да достигне пълна функционалност в рамките на една година.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg