АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В началото на годината в столицата бяха завършени седем нови индустриални сгради с обща площ от 48 000 кв. м. Пет от тях са предназначени за собствено ползване от производствени и логистични компании, а останалите две са спекулативни обекти за отдавене под наем.


Тримесечният общ доход средно на човек от домакинство през първото тримесечие на 2025 г. е 3271 лв. и нараства с 15,2 на сто спрямо същия период на 2024 година, а разходът - 2861 лв., с ръст от 13,3 на сто.


Средномесечният осигурителен доход за страната за периода от 01.04.2024 г. до 31.03.2025 г. е 1690,66 лв.


Необходимият нетен месечен доход за издръжка на живота за един работещ, сам живеещ, е 1521 лв., а 2738 лв. са нужни на тричленно семейство с двама работещи възрастни и дете до 14 г.


Генералният директор на сръбската газова компания "Сърбиягаз" Душан Баятович каза, че е възможно компанията да поеме руската мрежа в България и Румъния. "Сърбиягаз може да поеме руската мрежа за продажба на дребно в чужбина или може да се отдаде под наем мрежата за продажба на дребно. Тя остава ваша, приходите остават ваши, но нямате приходи от продажбата на петрол на пазара. "


Любителите градинари във Виена могат да наемат зеленчукови градини от общината. Градините до 110 кв.м могат да се ползват за период до три години и половина. Пилотният проект "Виенска зеленчукова градина в града" стартира върху две неизползвани зелени площи в 21-ви и 22-ри район на града.


Към края на 2023 г. действащите договори са 783 с общо предоставена площ от почти 45 000 декара. От 2019 до 2023 г. са сключени дългосрочни договори за наем и аренда, от които през миналата година са постъпили плащания в размер на близо 535 000 лева. През 2024 г. постъпленията са почти 422 000 лева.


Това е огромна цифра, като се има предвид, че съответства на повече от 200 процента от националния брутен вътрешен продукт (БВП), превишава пет пъти размера на тайванския пазар на облигации и е приблизително, колкото стойността на ценните книжа с фиксиран доход на "Пимко"(Pimco), най-големият инвестиционен фонд, специализиран в облигации.


Между продуктите, на които нараства потреблението, с най-голямо увеличение са плодовете - от 13.6 на 14.4 кг, и месото - от 10.1 на 10.6 килограма; Най-голямо намаление има при потреблението на хляб и тестени изделия - от 18.2 на 17.4 кг, и на зеленчуци - от 17.6 на 17.2 килограма;


През 2023 г. средната цена на 1 хектар (10 декара) земеделска земя в ЕС е била 11 791 евро. Средната цена, която са получавали собствениците, отдали под наем (или аренда - бел. ред.) земите си на година, е била 173 евро на хектар (евро/ха). Това сочат данните на европейската статистическа агенция Евростат.