АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Целта на събитието е на национално ниво и в експертен състав да бъдат обсъдени важните стъпки, които България трябва да предприеме с цел позициониране като целогодишна конкурентна европейска дестинация за здравен туризъм, с фокус върху медицинския туризъм.


В сградата на Доходното здание ще бъдат подредени 49 щанда, на които ще се представят туроператори, общини, институции и фирми, предлагащи туристически продукти. Отделно, повече от 140 български производители и занаятчии ще покажат своите изделия в центъра на града.


От МТ припомнят, че Пловдив е обявен за най-добра столица на виното в Европа за 2025 г., според проучване на туристическата организация European Best Destinations, а списание Wine Enthusiast избра именно Пловдив и региона за една от 10-те най-добри дестинации за винен туризъм.


Право на дигиталната карта имат младежи, навършили тази година 18 и 19 години. Сумата може да се използва за туризъм - заплащане на билети за пътуване, нощувки в хотели, а също и за билети за концерти и посещение на музеи.


Руските власти отправиха предупреждение за замърсяване на плажовете в популярния черноморски курорт Анапа преди началото на летния туристически сезон заради петролния разлив, причинен от потъването на два танкера през декември миналата година.


Според Министерството на финансите ключова роля за размера на дефицита играе трайно слабата икономика. Рецесията води до по-ниски приходи от данъци като корпоративния данък и до по-високи разходи, например за увеличената безработица.


Предлага се установяването на повишено данъчно облагане от 15% за работниците, чийто годишен данък надвишава 33 млн. 422 хил. тенге (прибл. 115 хил. лева.).


За лични пътувания изразходваните средства възлизат на над 3,89 млрд. лв. (3 893 668 000 лв.), като в това число влизат и 640 828 000 лв. в туристически пакети. За командировки работодателите у нас са изразходвали през 2024 г. 151 954 000 лв.


Включването на Румъния в програмата "Visa Waiver" беше обявено на 10 януари тази година, като се предвиждаше румънците да могат да пътуват безвизово до САЩ с цел туризъм или бизнес от 31 март.


Сред акцентите беше организацията на Глобалната конференция за винен туризъм, която ще се проведе в Пловдив и ще затвърди позицията на страната като значим участник в световната винена карта.