EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Горещ телефон виваком - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Виваком се оправда с доставчик за срива Виваком се оправда с доставчик за срива 18:05 | 25.04.2025 | 387

Констатирано е, че в малките часове на нощта е имало инцидент с интернет досткавките на компанията във Варненско, а към 7 часа сутринта е възникнал и проблем, свързан с извършване на планови дейности за актуализация на цифрови сертификати. Регистрирани са проблеми в мобилната мрежа на "Виваком България" ЕАД в цялата страна, посочват от КРС.

още
78% използват мобилни устройства, докато шофират 78% използват мобилни устройства, докато шофират 11:50 | 04.03.2025 | 638

В България глобата при използване на мобилен телефон е 50 лв., като тя е най-ниската в цяла Европа. Ето информация за глобите в някои от другите европейски страни.

още
А1 няма да вдигат цените А1 няма да вдигат цените 18:05 | 17.01.2025 | 595

Другите два оператора, съобщиха че ще вдигнат таксите за абонамент. "Йетел" (Yettel) обяви през декември миналата година, че едностранно увеличава цените по действащите договори с 2 лв. от началото на 2025 година, на 6 януари "Виваком" информира, че от 8 февруари увеличава месечния абонамент с 2 лв. с ДДС за мобилни и интернет услуги.

още
Защо Виваком вдига цените? Защо Виваком вдига цените? 13:07 | 07.01.2025 | 843

Причината е продължаващото нарастване на разходите за труд, вкл. планираното увеличение на МРЗ и увеличението на максималния осигурителен доход през 2025 г., както и поради увеличаващите се преки и непреки разходи за оборудване, наеми и услуги, необходими за предоставяне на телекомуникационни услуги.

още
ВАС отхвърли жалба на Виваком ВАС отхвърли жалба на Виваком 13:05 | 10.12.2024 | 429

Върховният административен съд (ВАС) е потвърдил законността на предварителното изпълнение на заповедта на председателя на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Мария Филипова, с която се забраняват неустойки в договорите на клиентите на "Виваком България" ЕАД. Това съобщиха от КЗП.

още
БГ разработка с отличие за иновации за стрийминг медии БГ разработка с отличие за иновации за стрийминг медии 16:59 | 11.09.2024 | 598

Отличието беше присъдено заради разработената от тях платформа за машинно обучение "Леон" (Leon), съобщиха от "Юнайтед Груп". Групата притежава в България телекомуникационната компания "Виваком" (Vivacom) и "Нова Броудкастинг Груп" (Nova Broadcasting Group).

още
52% сменят мобилните си у-ва на всеки 3 или повече години 52% сменят мобилните си у-ва на всеки 3 или повече години 13:10 | 20.08.2024 | 1032

Представителите на по-младото поколение – от 15 до 29 години, използват мобилния си телефон поне 24 месеца преди да си вземат нов, докато хората на възраст между 30 и 49 години предпочитат да задържат устройствата си по-дълго – около три и повече години.

още
КЗК: Дело срещу "Шкода", жалба на Виваком КЗК: Дело срещу "Шкода", жалба на Виваком 17:10 | 06.08.2024 | 484

"Виваком" ще обжалва решението на КРС, която определи дружеството за предприятие със значително въздействие върху пазара на едро на достъп до пасивна (физическа) инфраструктура, поради което му наложи следните специфични задължения - задължение за достъп до и ползване на пасивна инфраструктура;

още
КРС задължи "Виваком" да даде достъп до инфраструктура КРС задължи "Виваком" да даде достъп до инфраструктура 18:05 | 05.08.2024 | 537

В решението е посочено, че на пазара на едро на достъп до пасивна (физическа) липсва ефективна конкуренция поради наличие на предприятие със значително въздействие върху пазара. 

още
Висока сметка за мобилния телефон след чужбина? Висока сметка за мобилния телефон след чужбина? 17:05 | 10.07.2024 | 668

На този фон възниква въпросът - какво можем да направим, за да избегнем неочакваните високи сметки за непоискан роуминг? Следвайте няколко съвета, дадени от експерти.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg