EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Военна операция - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Радев:Мястото на България не е в Коалиция на желаещите Радев:Мястото на България не е в Коалиция на желаещите 12:37 | 14.07.2026 | 266

„Ние не участваме в коалиция, която настоява за продължаваща финансова и военна помощ за Украйна. Такава не предоставяме, защото вярвам, че решението на този конфликт не е в неговото удължаване с военни средства, а в силна дипломатическа мисия, която да сложи най-сетне край на ескалацията“, изтъкна Радев.

още
Ормузкият проток със статут на военна зона до 9 юли Ормузкият проток със статут на военна зона до 9 юли 10:02 | 03.07.2026 | 547

Статутът се отнася за около 15 000 търговски кораба по света, чиито компании са сключили колективни трудови договори. Съгласно тези споразумения моряците, които плават в обявени за военни зони райони, получават двойно възнаграждение и имат право да откажат да отплават, както и да поискат репатриране за сметка на работодателя.

още
Руската централна банка понижи ОЛП Руската централна банка понижи ОЛП 11:10 | 23.06.2026 | 512

Повече от четири години след началото на пълномащабната военна операция срещу Украйна, Русия продължава да е изправена пред наложените западни санкции, висока инфлация, високи разходи по заеми и недостиг на работна ръка.

още
Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ 06:55 | 15.05.2026 | 763

Регионът се превръща бързо във важен център за нови отбранителни технологии и производство, привличайки над 3 млрд. евро нови частни инвестиции. Последните данни за компаниите в отбранителния сектор показват, че те бележат ръст от над 30 процента.

още
Половин тон монети за деца в неравностойно положение Половин тон монети за деца в неравностойно положение 16:05 | 20.03.2026 | 683

В инициативата се включиха и представители на целия небанков сектор, сред които Българска фондова борса, Централен депозитар, Гаранционният фонд, Българска банка за развитие, пенсионно осигурителните дружества „Топлина“ и „Бъдеще“ , Застрахователно дружество „Евроинс“,„Булстрад Живот Виена Иншурънс Груп“, „Аларик Секюритис“, Военна академия „Г.С. Раковски“ и други.

още
ОПЕК не промени прогнозата си за петрола ОПЕК не промени прогнозата си за петрола 15:45 | 13.03.2026 | 1103

Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) запази без промяна прогнозата си за растеж на глобалното търсене и предлагане на петрол тази година, тъй като Саудитска Арабия е увеличила значително петролните си добиви - с близо 700 000 барела на ден. В най-новия месечен доклад на ОПЕК се посочва, че Саудитска Арабия е увеличила значително петролните си добиви през февруари, преди началото на военната операция на САЩ и Израел...

още
Първа роботизирана сърдечна операция в Австрия Първа роботизирана сърдечна операция в Австрия 07:05 | 30.01.2026 | 785

Пациент с остро заболяване от Виена претърпя роботизирана байпас операция, извършена от кардиохирурга Бернхард Винклер в отделението по кардио- и съдова хирургия. Доктор Винклер се е подготвял за тази операция около една година, като е завършил курсове за обучение в Ню Йорк, Белгия и Англия и е работил интензивно с екипа си

още
Платежните операции в България растат Платежните операции в България растат 10:25 | 28.01.2026 | 434

Общият обем на платежните операции в България нараства с 35 на сто на годишна база до 345,7 млрд. евро през 2025 година, съобщават от пресцентъра на „Борика“. Общият брой на платежните операции отчита ръст от 12 на сто до 139,8 млн. трансакции. Средната стойност на една платежна операция нараства от 2051 евро през 2024 г. до 2472 евро през 2025 г. (ръст от 21 на сто).

още
Фирми:Pepco Group, cargo-partner, Кауфланд Фирми:Pepco Group, cargo-partner, Кауфланд 14:20 | 27.01.2026 | 4708

12-ата си фотоволтаична инсталация на Кауфланд България заработи в страната. Системата е изградена на покрива на един от най-новите хипермаркети на веригата в столичния квартал „Военна рампа“ и е част от дългосрочната ESG стратегия на компанията за намаляване на въглеродния отпечатък и по-ефективно управление на ресурсите.

още
Русия: военните поръчки възлизат на $70 млрд. Русия: военните поръчки възлизат на $70 млрд. 07:20 | 15.01.2026 | 568

Над хиляда нови образци руска военна техника са били изпитани на фронта, предаде ТАСС. Според вицепремиера руските отбранителни предприятия са изпълнили всички задачи в рамките на държавните отбранителни поръчки за изминалата година.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg