АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Най-голям брой пътувания на български граждани са осъществени към Турция - 212 200, Гърция - 131 800, Румъния - 79 700, Сърбия - 58 500, Република Северна Македония - 35 200, Германия - 34 800, Австрия - 25 100, Италия - 22 200, Франция - 21 000, Испания - 16 800.


Тази година кампанията ще се проведе в общо 10 български града. След Враца, инициативата ще продължи в Карлово на 10 май, в Пловдив на 11 май, Кюстендил – 18 май, Русе – 25 май и в Бургас на 1 юни. През есента „Книги за смет“ ще се проведе във Варна на 20 септември, Шумен – 21 септември, Велико Търново – 22 септември и ще завърши в София на 28 септември.


В сградата на Доходното здание ще бъдат подредени 49 щанда, на които ще се представят туроператори, общини, институции и фирми, предлагащи туристически продукти. Отделно, повече от 140 български производители и занаятчии ще покажат своите изделия в центъра на града.


В 2230 офиса на „Български пощи“ ще се обменят левове в евро и списъците вече са налични на сайта на дружеството. https://www.bgpost.bg/euro_project


Когато "Либхер" започна първото си производство, подизпълнители бяха чужди компании. В момента над 80-90% от техните доставчици и подизпълнители са български компании.


Все по-трудно се разплащат фирми в строителството, земеделието и транспорта, показват данните на Allianz Trade. Расте рискът за експортно ориентираните български компании, алармират още експертите.


Напрегнатата геополитическа ситуация в света, непредсказуемата тарифна политика на САЩ, разочароващите показатели на американския и европейския износ на пшеница и оптимистичните перспективи за новата реколта поддържат сериозна динамика на световните зърнени пазари. Това отбелязват експертите на Софийската стокова борса (ССБ) тази седмица.


През последните няколко години САЩ заемат сравнително неголям, но устойчив дял във външната търговия на България, коментираха от икономическото министерство.


Президентът на САЩ се представи нови мита на церемония в Белия дом в 16:00 ч. местно време (23:00 ч. българско време), точно след затварянето на Нюйоркската фондова борса, както и други пазари по света.


На пазарите "Красно село", "Иван Вазов" и "Борово" вече се предлагат пресни марули, репички, лук, спанак, както и оранжерийни домати и краставици.