EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Британски инвеститор - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Лондон и Токио задълбочават сътрудничеството Лондон и Токио задълбочават сътрудничеството 16:05 | 16.06.2026 | 664

Двете държави вече обявиха инвестиционни инициативи на обща стойност 18 млрд. британски лири (около 24 млрд. долара), насочени към инфраструктурни проекти, финансовия сектор и офшорната вятърна енергетика.

още
Иран: Инфлацията на нива от Втората световна война Иран: Инфлацията на нива от Втората световна война 12:04 | 04.06.2026 | 864

По-тежка инфлацията в Иран е отчитана само през 1942 г., по време на Втората световна война, когато британски и съветски войски навлизат в страната, превземат железопътната система и изземат запасите от храни.

още
В Симитли откриват завод за оптични кабели В Симитли откриват завод за оптични кабели 16:10 | 23.04.2026 | 880

Проектът е реализиран от „Симлер“ ЕООД – компания с ясна визия за внедряване на високотехнологични решения и устойчиво индустриално развитие. Инвеститор и управител на дружеството е Ивайло Нешев, който избира Симитли като стратегическа локация за развитие на модерно производство с висока добавена стойност.

още
Държавата - инвеститор в подземните богатства в Черно море Държавата - инвеститор в подземните богатства в Черно море 15:55 | 21.01.2026 | 645

Това заяви министър-председателят Росен Желязко по време на церемонията за подписване на споразумение за участие на БЕХ ЕАД в проучването на нефт и газ в блок „Хан Аспарух“ в Черно море. В присъствието на премиера Желязков и на министъра на енергетиката Жечо Станков, „Български енергиен холдинг“ ЕАД, „ОМВ Офшор България“ и „Нюмед Енерджи Балкан Лимитид“ сключиха  споразумение, въз основа на...

още
БАКБ придоби Токуда Банк АД БАКБ придоби Токуда Банк АД 18:05 | 12.01.2026 | 864

Важен е фактът, че за първи път банка с мажоритарно българско участие придобива банка, изцяло собствена на чужд инвеститор, при условията на тясно взаимодействие на БНБ с ЕЦБ и въз основа на изпратена от ЕЦБ конкретна инструкция. Консолидацията в средния сегмент е добра предпоставка за развитието на сектора.

още
Британски санкции срещу "Лукойл" и "Роснефт" Британски санкции срещу "Лукойл" и "Роснефт" 16:35 | 23.10.2025 | 850

Мерките срещу двете руски компании включват замразяване на активи, лишаване от права на директори, транспортни ограничения и забрана на доверителни услуги в Обединеното кралство.

още
Етиопия откри най-големия язовир в Африка Етиопия откри най-големия язовир в Африка 18:35 | 24.09.2025 | 891

"Гениалният политически ход беше етиопците да финансират ВЕЦ-а с дарения и чрез купуване на държавни облигации с малка номинална стойност. Частните инвеститори и Световната банка не искаха да дадат своя принос, дори под натиска на Египет. Така всеки гражданин стана инвеститор", припомня кореспондентът на "Икономист" Том Гарднър.

още
Рекордни заплати на британските топ мениджъри Рекордни заплати на британските топ мениджъри 10:02 | 20.08.2025 | 813

Средната заплата на главните изпълнителни директори на компаниите, чийто акции са включени в индекса FTSE 100, е била 4,58 милиона британски лири през финансовата 2024-2025 година.

още
Британска банка инвестира в местен бизнес Британска банка инвестира в местен бизнес 16:05 | 24.06.2025 | 801

British Business Bank ще осигури финансиране в подкрепа на местните предприемачи в размер на 6,6 милиарда британски лири (8,83 милиарда долара) за подкрепа на иновациите и индустрията.

още
Започнаха стрес тестовете на големи британски банки Започнаха стрес тестовете на големи британски банки 08:35 | 26.03.2025 | 1019

Банките, които ще бъдат обхванати от стрес теста, са "Барклис" (Barclays), Ейч Ес Би Си (HSBC), "Лойдс" (Lloyds Banking Group), "НатУест" (NatWest), "Сантандер" (Santander), "Стандард Чартърд" (Standard Chartered) и компанията за ипотечни кредити "Нешънуайд" (Nationwide).

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg