АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


В съобщението се допълва, че законът задължава търговци на дребно с оборот над 10 млн. лв. годишно да публикуват цените на своите сайтове и ежедневно да ги предоставят на КЗП.


Причината е злоупотреба с господстващо положение на пазара на рекламни технологии. Компанията е задължена да спре практиките, с които е предоставяла предимство на собствените си рекламни борси пред конкурентите, предадоха информационните агенции.


Влизането в еврозоната ще даде тласък на конкурентоспособността и ще отвори достъп до по-изгодно финансиране. Българският бизнес ще спести значителни разходи за валутна конверсия, ще намали риска при международни сделки, ще има достъп до по-евтино финансиране и ще оперира в по-прозрачна и предвидима икономическа среда.


На 23 август американският президент Доналд Тръмп обяви мащабно разследване на мебелите, внасяни в САЩ. Според изявлението му "в рамките на 50 дни разследването ще бъде приключено и мебелите, внасяни от други страни в САЩ, ще бъдат обложени с нова митническа тарифа, която предстои да бъде определена. Това би върнало мебелния бизнес обратно в САЩ".


Над 87 на сто от търговците на дребно в България предвиждат продажните цени да запазят равнището си през следващите три месеца, сочат данни от наблюдение на НСИ през август.


Бизнес настроенията сред предприемачите в сферите на промишлеността и услугите са по-оптимистични, а леко подобрение се наблюдава и в сектора на строителството.


Индексът на бизнес климата в Германия на "Ифо" се повишава до 89 пункта през август спрямо 88,6 пункта през юли.


Пренаселени плажове и претъпкани центрове на градове: още един летен туристически сезон в Европа приключва, пише Европейският нюзрум – платформа за сътрудничество между 23 европейски новинарски агенции.


Броят на чуждестранните туристи, пристигнали в страната с цел бизнес или почивка, е достигнал 3,43 милиона, което е увеличение с 4,4 на сто спрямо същия месец на миналата година и е най-високият показател, отчитан през юли, съобщи Японската национална туристическа организация (JNTO).


С нова дигитална услуга ЕНЕРГО-ПРО вече предупреждава по и-мейл своите клиенти за планирани прекъсвания на електрозахранването. Известяването е част от инициативите на компанията за дигитална трансформация и автоматизиране на все повече услуги – от подаване на сигнали за аварии до проследяване на потреблението и плащане на сметки.