EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Бизнес идеи рибарник китай - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
След посещението на Тръмп Jr.: Nexo се завръща в САЩ След посещението на Тръмп Jr.: Nexo се завръща в САЩ 06:55 | 29.04.2025 | 237

С над 11 милиарда долара активи под управление, "Нексо" се завръща в САЩ в момент на подновен оптимизъм, за да предостави цялостното си портфолио от решения за дигитално благосъстояние на американските клиенти в стабилна и благоприятна бизнес среда, се посочва още в съобщението.

още
Китай въвежда изключения при митата за някои стоки Китай въвежда изключения при митата за някои стоки 12:40 | 28.04.2025 | 286

Китай е решил да освободи от мита върху вноса някои части за самолети, сред които и реактивни самолетни двигатели. Това съобщи Оливие Андрес, който е главен изпълнителен директор на френската индустриална и технологична група в областта на аеронавтиката и отбраната "Сафран" (Safran). 

още
Летище "Васил Левски" - София с два нови бизнес салона Летище "Васил Левски" - София с два нови бизнес салона 11:45 | 28.04.2025 | 689

СОФ Кънект, операторът на летище „Васил Левски“ – София, подписа договор с TAV Operation Services (TAV OS) за изграждането и управлението на два нови бизнес салона на Терминал 1 и Терминал 2 на столичното летище. TAV OS, дъщерно дружество на TAV Airports и част от групата ADP, ще управлява бизнес салоните до 2038 г.

още
САЩ с обща схема за преговори за ответни мита САЩ с обща схема за преговори за ответни мита 07:35 | 28.04.2025 | 186

Общият подход ще засегне преговорите с 18 страни, но сред тях едва ли ще бъдат Канада, Мексико и Китай, отбелязва изданието. Схемата за водене на търговски преговори е изготвена от кабинета на главния търговски преговарящ на САЩ. Той има за цел да опрости обсъждането на реципрочните мита върху вноса.

още
Стокообменът с Франция над 2,616 млрд. евро Стокообменът с Франция над 2,616 млрд. евро 11:30 | 25.04.2025 | 439

Френските компании са сред водещите инвеститори в България, като преките инвестиции от Франция възлизат на 1,5 млрд. евро. На срещата беше представено последното проучване на Френско-българската търговска и индустриална камара, според което френските компании, опериращи у нас, дават положителна оценка на бизнес средата, като повечето от тях разширяват производствата си в България.

още
Германия с нулев растеж Германия с нулев растеж 08:37 | 25.04.2025 | 446

Според информация в бизнес изданието "Ханделсблат" икономическият министър Роберт Хабек казва, че правителството очаква БВП на страната да остане без промяна през 2025 г. след две последователни години на рецесия.

още
Бизнес сертификация „Най-добрите работодатели в България“ Бизнес сертификация „Най-добрите работодатели в България“ 12:05 | 23.04.2025 | 473

Предстои в края на годината Marsh McLennan в България да организира официална церемония по награждаването на най-успешните работодатели за 2025 година, на която ще се обявят и ключовите тенденции от проучването за ангажираност на служителите през 2025 г.

още
Франция: Увеличава се кражбата на дървесина Франция: Увеличава се кражбата на дървесина 11:25 | 23.04.2025 | 375

Незаконната сеч, измами и износ на дъбови дървета към Китай са причините, поради които Федерацията на частните лесовъди във Франция - Франсилва, иска да прекрати "ограбването" на своите гори. Организацията мобилизира голям брой хора в опитите си да документира кражбите и да подкрепи собствениците.

още
Китай спира вноса на Boeing Китай спира вноса на Boeing 09:40 | 23.04.2025 | 379

Пекин също е настоял китайските авиопревозвачи да спрат всички покупки от американски компании на авиационно оборудване и части, посочват още източниците на Блумбърг. Според тях властите в Пекин обмислят как да подпомогнат китайските авиокомпании, които наемат самолети на "Боинг", на фона на което са изправени пред по-високи разходи.

още
€4 млрд. са германските инвестиции у нас  €4 млрд. са германските инвестиции у нас 08:56 | 17.04.2025 | 653

"Доказателство за значението на Германия като водещ външноикономически партньор на България са ускорените темпове на нарастване на търговския стокообмен, както и сериозното присъствие на германски компании, опериращи на българския пазар и развиващи бизнес у нас", изтъкна икономическият министър.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg