EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Банки по клиенти - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
60% ръст в износа на български ток 60% ръст в износа на български ток 11:10 | 23.10.2025 | 376

"С други думи ние гарантираме не само сигурността на българските клиенти, но и на целия район, като доказахме това с действията си, когато цяла Северна Македония остана без електрозахранване и именно българската система помогна за брой часове да възстановим захранването при тях", каза министър Станков. 

още
Италия вдига данъци на банки, застрахователи Италия вдига данъци на банки, застрахователи 10:05 | 22.10.2025 | 512

Италианските банки и застрахователни компании ще бъдат обложени с по-високи данъци в размер на 11 милиарда евро (около 12,9 милиарда долара) за периода 2026–2028 г. Това предвиждат проектобюджетните планове на правителството, съобщи Ройтерс, позовавайки се на официални източници.

още
Над 1 млн. клиенти използват преводи по мобилен номер Над 1 млн. клиенти използват преводи по мобилен номер 14:59 | 10.10.2025 | 599

Само през август обемът и броят на преводите от човек на човек (P2P преводи) се удвоиха в сравнение с година по-рано, а общата стойност на трансферите от началото на годината достигна близо 500 милиона лева, посочват от НКПС.

още
Ватикана:Нови правила за финансови инвестиции Ватикана:Нови правила за финансови инвестиции 08:35 | 09.10.2025 | 519

Банката на Ватикана (IOR) ще загуби изключителното си право да управлява финансовите инвестиции на Ватикана. Компетентните органи вече могат да използват и финансови посредници от други страни, ако сметнат, че това е по-ефективно. Финансови посредници могат да бъдат банки или хедж фондове. 

още
Промени в наредбата за ЦКР Промени в наредбата за ЦКР 14:59 | 03.10.2025 | 649

Съобщението на БНБ е във връзка с публикации в електронни медии у нас, касаещи измами свързани най-често с теглене на няколко кредита от различни банки или финансови институции в един и същи ден.

още
Покрепа за 5000+ МСП чрез Националния гаранционен фонд Покрепа за 5000+ МСП чрез Националния гаранционен фонд 08:56 | 03.10.2025 | 1654

В рамките на първия тригодишен период фондът е гарантирал 5891 кредита към 5200 компании на обща стойност 1,359 млрд. лева. Партньори на програмата са девет от търговските банки в България.

още
Картовите плащания и ПОС терминалите улесняват бизнеса Картовите плащания и ПОС терминалите улесняват бизнеса 07:20 | 24.09.2025 | 546

С въвеждането на еврото отпадат разходите за превалутиране между лев и евро, отчетността се опростява, а обслужването на чуждестранни клиенти става по-лесно за търговците с физически обекти и онлайн магазини. Опитът на myPOS   показва, че добрата подготовка, ясната комуникация и автоматизираните решения правят прехода по-гладък за търговците .

още
С 1 лв. по-скъпа потребителска кошница С 1 лв. по-скъпа потребителска кошница 13:05 | 23.09.2025 | 558

В София има пазари, където може да намерите краставици с над 400% надценка, интересното е, че там има клиенти, които я пазаруват. Този тип пазарни места съществуват и заради търсенето, но от гледна точка на рационалния избор не е редно да се заплати подобен тип разлика.

още
Германия: Пари назаем за всекидневните разходи Германия: Пари назаем за всекидневните разходи 14:59 | 16.09.2025 | 712

Повече от половината от пълнолетните на възраст под 50 години са взимали пари назаем през последните две години. Повечето са се обърнали към членове на семейството си (44%), а някои са взели заем от банки (40%).

още
"Моята средна скорост" в приложение "Моята средна скорост" в приложение 13:59 | 10.09.2025 | 1576

"А1 - България" предлага на своите клиенти възможност за следене на средна скорост в реално време, съобщава мобилният оператор. нова Новата функционалност "Моята средна скорост" е достъпна в приложението Моят А1 и намалява рисковете от пътни инциденти и глоби за превишена скорост, пише в съобщението.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg