EUR 1.9558
USD 1.6744
CHF 2.1128
GBP 2.2494
CNY 2.3509
you tube
mobile version

Банката на ватикана - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Ватикана:Нови правила за финансови инвестиции Ватикана:Нови правила за финансови инвестиции 08:35 | 09.10.2025 | 519

Банката на Ватикана (IOR) ще загуби изключителното си право да управлява финансовите инвестиции на Ватикана. Компетентните органи вече могат да използват и финансови посредници от други страни, ако сметнат, че това е по-ефективно. Финансови посредници могат да бъдат банки или хедж фондове. 

още
15 години затвор за личната банкерка на М.Петров 15 години затвор за личната банкерка на М.Петров 11:12 | 07.10.2025 | 518

Подсъдимата била личен банкер на Мартин Петров, който бил предоставил право да виждат сметките му само на определени служители на банката, сред които и подсъдимата, а право да оперират със сметките му дал на съпругата и родителите си.

още
Ватикана отчете печалба от активите си Ватикана отчете печалба от активите си 10:35 | 31.07.2025 | 684

Ватиканът отчете печалба от 62,2 милиона евро от своите финансови и имотни активи през миналата година или с 35,5 на сто повече от 2023 г., което ще подпомогне усилията на папа Лъв  XIV да се справи с бюджетния дефицит, предаде Ройтерс.

още
Карл Нехамер става вицепрезидент на ЕИБ Карл Нехамер става вицепрезидент на ЕИБ 14:04 | 24.07.2025 | 878

Той ще наследи поста от сегашния вицепрезидент Томас Йострос на 1 септември. Назначението му се основава на решение на финансовите министри на страните от ЕС като акционери на банката, съобщи ЕИБ.

още
ББР с повишен рейтинг ББР с повишен рейтинг 16:58 | 15.07.2025 | 385

Fitch Ratings) повиши дългосрочния кредитен рейтинг на Българската банка за развитие (ББР) с една степен - от "ВВВ" на "ВВВ+" със стабилна перспектива, съобщават от банката. Това ниво съответства на рейтинга на агенцията за България, който също бе повишен с една степен след решението за приемането ѝ в еврозоната.

още
СБ понижи прогнозата си за растежа + България СБ понижи прогнозата си за растежа + България 09:15 | 13.06.2025 | 1723

В своя доклад за глобалните икономически перспективи, който се публикува два пъти в годината, банката понижи прогнозите си за близо 70 на сто от всички икономики, включително САЩ, Китай и Европа, както и за шест региона с развиващи се пазари - от нивата, които прогнозира само преди шест месеца, преди президентът на САЩ Доналд Тръмп да встъпи в длъжност.

още
ББР продаде бивша цигарена фабрика ББР продаде бивша цигарена фабрика 13:37 | 02.06.2025 | 710

Активите бяха продадени чрез търг с тайно наддаване за над 3,7 млн. лв. без ДДС — цена, която е по-висока от стойността им, приета от банката. Постигнатата продажна цена е и по-висока от първоначално обявената начална стойност на търга.

още
Очакванията на потребители от еврозоната за инфлацията Очакванията на потребители от еврозоната за инфлацията 13:03 | 29.05.2025 | 553

Средните инфлационни очаквания за идните 12 месеца са се повишили до 3,1 на сто през април спрямо 2,9 на сто през март, което е над целта на ЕЦБ за 2 на сто, според проучването на на банката за очакванията на потребителите.

още
УниКредит: Инфлацията сега не е риск за еврозоната УниКредит: Инфлацията сега не е риск за еврозоната 07:10 | 24.04.2025 | 699

Според анализа на банката, средногодишната инфлация, изчислена по националната методология, е достигнала най-високата си стойност през първото тримесечие на текущата година, като се очаква да се понижи до около 3% към края на 2025 г. и да остане близо до това ниво през следващата година.

още
Турската ЦБ е продала $25 млрд. за дни Турската ЦБ е продала $25 млрд. за дни 17:40 | 28.03.2025 | 866

Тези средства са от резервите й в чуждестранна валута, като целта е да се облекчи пазарния натиск и да се стабилизира турската лира, потвърди управителят на банката Фатих Карахан на онлайн конференция с международни инвеститори във вторник, съобщи "Тюркийе тудей".  

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg