EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Аналитичност при определяне на риска - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕС отлага новите капиталови изисквания за пазарен риск ЕС отлага новите капиталови изисквания за пазарен риск 18:10 | 05.06.2026 | 596

Новите правила имат за цел да засилят измерването на риска при търговската дейност на банките и да гарантират, че капиталовите изисквания по-точно отразяват реалните пазарни рискове.

още
Създава се Координационен съвет по инвестициите към МС Създава се Координационен съвет по инвестициите към МС 14:59 | 05.06.2026 | 573

Промените в Закона за насърчаване на инвестициите са във връзка с приетата нова структура на Министерския съвет и с определяне на компетентността на министъра на икономиката, инвестициите и индустрията и на министъра на иновациите и дигиталната трансформация. 

още
Scope Ratings потвърди рейтинг на България Scope Ratings потвърди рейтинг на България 12:58 | 04.06.2026 | 582

Scope Ratings е европейска компания със седалище в Берлин, която предоставя независими рейтинги, анализи и оценки на риска за всички видове активи. Основана е като европейска алтернатива на американските рейтингови агенции Moody’s, Standard & Poor’s и Fitch Ratings.

още
Разрешение за строеж на участък 6 на АМ „Хемус“ Разрешение за строеж на участък 6 на АМ „Хемус“ 09:40 | 08.05.2026 | 656

Той е с дължина от близо 32 километра – от края на пътен възел на път III-303 Павликени – Левски до път I-5 Русе – Велико Търново, включително пътен възел, при село Куцина. Срокът за завършване на строително-монтажните работи на този участък е 44 месеца от подписването на протокола за откриване на строителна площадка и определяне на строителна линия.

още
1.3 млн. българи живеят под линия на бедността 1.3 млн. българи живеят под линия на бедността 10:50 | 24.04.2026 | 607

Основният фактор, увеличаващ риска за попадане в групата на бедните, за преобладаващата част от населението е тяхната икономическа активност и участието им на пазара на труда. За целия период на наблюдение относителният дял на бедните на възраст 18 и повече години е най-висок сред безработните (55,1 на сто за 2025 г.), като рискът от бедност при безработните мъже е с 5,8 процентни пункта по-висок в сравнение с безработните жени.

още
EK: Стратегия за интегрирано у-ние на риска от горски пожари EK: Стратегия за интегрирано у-ние на риска от горски пожари 11:40 | 30.03.2026 | 494

Повече подкрепа за превантивни мерки, основани на екосистемите. За целта Комисията прие днес документ с насоки относно „Натура 2000“ и изменението на климата със съвети за структуриран подход към адаптирането към изменението на климата за защитените зони по „Натура 2000“. Актуализирани насоки за оценка на риска, които държавите членки могат да включат в своите национални доклади.

още
Още 25 млн.евро за жп проекти Още 25 млн.евро за жп проекти 19:58 | 12.02.2026 | 548

От правителството допълват, че осигуряването на допълнителния ресурс ще позволи своевременно разплащане с изпълнителите и ще предотврати риска от забавяне или пълно спиране на строителните дейности по ключови железопътни направления, като финансирането ще гарантира пълното и ефективно усвояване на средствата от европейските програми, а забавянето им би довело до финансови корекции, загуба на европейско финансиране и по-голяма тежест за...

още
Договаряне с 20% при ПРР Договаряне с 20% при ПРР 16:35 | 30.01.2026 | 682

Промяната ще позволи навременно осигуряване на необходимия ресурс за сключване на договори за финансиране на одобрени проекти на допустимите кандидати по програмата и съществено минимизиране на риска от загуба на средства в срока за допустимост на разходите по ПРР и цялостното отчитане на програмата.

още
ЕЦБ планира нови стрес тестове ЕЦБ планира нови стрес тестове 08:01 | 23.01.2026 | 573

Всяка банка ще изгради собствен геополитически сценарий, съобразен с нейните специфични уязвимости. Целта е да се провери доколко банките отчитат геополитическия риск в капиталовото си планиране, стрес тестовете, рамките за управление на риска и корпоративното управление

още
Как в ЕС прилагат Акта за цифровите услуги? Как в ЕС прилагат Акта за цифровите услуги? 12:58 | 20.01.2026 | 545

След като регламентът влезе в пълна сила на 17 февруари 2024 г., държавите членки насочиха усилията си от определяне на компетентни органи и приемане на национални правила към реален надзор, проверки, санкции и координация с Европейската комисия.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg