АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Британският премиер Киър Стармър и индийският министър-председател Нарендра Моди подписаха споразумението за свободна търговия, с което се стимулира износ на стойност няколко милиарда лири, предаде Би Би Си.


За миналата година общият деклариран ДДС се е увеличил с 6,8 милиарда евро - от 26,3 милиарда евро през 2023 г. до 33,1 милиарда евро през 2024 г., като това представлява годишен ръст от 26 на сто.


Докладът съдържа подробен анализ на ключовите промени в електро- и газовия пазар, като оценява тяхното развитие, регулаторната рамка и предприетите мерки.


Към настоящия момент жътвата на ечемика в Ямболско е почти приключила, над половината от площите с пшеница също вече са ожънати. Отчитаните резултати са близки до тези през 2023 г., когато средният добив в региона при двете житни култури беше около 600 кг от декар.


Сдружението за модерна търговия изразява надежда становището да бъде възприето и законопроектът да бъде изцяло преосмислен, на основата на детайлна оценка на въздействието и оценка на съответствието му с европейското и българското право.


21-вото издание на съвместния анализ прогнозира, че глобалният калориен прием на глава от населението от добитък и рибни продукти ще се увеличи с 6 на сто през следващото десетилетие, до голяма степен поради бързото нарастване в страните с по-ниски средни доходи, където се очаква растежът да достигне 24 на сто, почти четири пъти по-бързо от средното за света.


Преобразуването на жилищните сгради в Германия, Франция, Италия и Испания в щадящи климата до 2050 г. ще струва около 3 трилиона евро, става ясно от цитирано от икономическата телевизия Н-ТВ ново проучване – съвместен анализ на застрахователната група Allianz и кредитния застраховател Allianz Trade.


Данните за първите шест месеца на годината показват, че макар търговската война със САЩ да ескалира след завръщането на Тръмп в Белия дом, то китайската международна търговия продължава да расте.


Двустранната търговия между ЕС и САЩ ще стане почти невъзможна при налагането на мита от 30 на сто, заяви еврокомисарят по търговските въпроси Марош Шефчович преди заседанието на Съвета на ЕС в Брюксел.


Необичайно високите температури отбелязаха началото на лятото в Европа, като се отразиха на енергийните пазари и поставиха началото на труден период. Това пише в традиционния си месечен анализ Анди Зомер, ръководител на групата за фундаментален анализ и моделиране в швейцарската енергийна компания "Акспо Груп" (Axpo Group).