АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Парите в обращение у нас намаляват с 0,3 на сто на годишна база през второто тримесечие на тази година до общо 29,323 млрд. лева. Това представлява понижение от 90,9 млн. лева спрямо същия период на миналата 2024 година.


Очаква се инструментът да стартира до края на годината чрез удържане на 1,5% от директните плащания за сектор „Растениевъдство“.


Въпреки това увеличение делът на екологичните данъци като съотношение от брутния вътрешен продукт (БВП) на ЕС е спаднал от 2,4 на сто през 2010 г. до 2 на сто през 2023 година.


Това е предвидено в бюджета на фонда, одобрен на заседание на Министерския съвет. Най-големият дял от приходите се очаква да бъдат от продажба на квоти за емисии парникови газове - 1.418 млрд. лв.


Остава да видим дали става дума за истинска промяна в стратегията на един американски президент. Факт е, че въпреки демонстрираното нетърпение, Тръмп даде нов срок от 50 дни на руския президент, който три години след нахлуването в Украйна отказва все още да сложи край на войната.


Придобиването ще бъде поредния ход на собственика на марките "Фереро Роше" (Ferrero Rocher) и "Нутела" (Nutella) да разшири влиянието си в САЩ. 79-годишната компания "Фереро", която притежава и марки като "ТикТак" (TicTac) и "Киндер" (Kinder) в Северна Америка, започна да купува американски марки сравнително наскоро.


Инициативата се реализира с финансовата подкрепа на Европейския социален фонд+ чрез Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021–2027 и има за цел да насърчи трудовата интеграция на младите хора, които не са ангажирани с работа, образование или обучение.


Предаването на готовите документи не изисква използването на квалифициран електронен подпис (КЕП). По този начин на кандидатите се спестяват време, средства и усилия, без да е необходимо да посещават регионален офис на Държавен фонд „Земеделие“.


Общата стойност на инвестицията за двата участъка е близо 2 млрд. лв., като над 1 млрд. лева са безвъзмездна помощ от Европейския фонд за регионално развитие на ЕС. Магистралата е част от основната TEN-T мрежа и от европейския транспортен коридор Балтийско море – Черно море – Егейско море.


Целта е постигане на нулеви емисии от сградния фонд в Албания до 2050 година. Предвидените за реновиране сгради са с площ 60 милиона квадратни метра.