EUR 1.9558
USD 1.6777
CHF 2.0887
GBP 2.2564
CNY 2.3520
you tube
mobile version

Американската компания euro solar parks - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Опит да се измами френска фирма у нас Опит да се измами френска фирма у нас 16:17 | 10.09.2025 | 370

Предотвратен е опит за незаконно отнемане на близо 5 милиона лева от водеща мултинационална компания, която работи в България от 2011 г. Българо-френската компанияосигурява над 90 работни места и изгражда нов завод в Плевен за 60 млн. лв. Това заяви на брифинг министърът на правосъдието Георги Георгиев, който е бил сезиран от инвеститора.

още
Германските инвестиции у нас - само барут? Германските инвестиции у нас - само барут? 09:35 | 09.09.2025 | 396

При успешна реализация на проекта за изграждане на два завода у нас, договорен между България и германската компания "Райнметал", правителството би работило и за нова инвестиция в доста по-високотехнологично производство. На това се надява вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев в тв интервю.

още
Египет търси нефт и газ, работи с гиганти Египет търси нефт и газ, работи с гиганти 16:20 | 03.09.2025 | 542

Египет е сключил четири договора с международни енергийни компании за проучвания за нефт и газ в Средиземно море и делтата на Нил. Общата стойност на договорите е над 340 млн. долара. Те са подписани от държавната компания "Египетски холдинг за природен газ" (EGAS) и включват 10 сондажа.

още
Робот разпределя хиляди артикули на час Робот разпределя хиляди артикули на час 09:05 | 03.09.2025 | 1113

Българска транспортно-логистична компания TRANSPRESS внедри за по-малко от седем месеца това решение и в него са инвестирани 5 млн. лева. То разполага с 18 хил. подвижни кутии, всяка с размери 60 х 40 х 33 см и капацитет до 25 кг., чрез които бързо и точно могат да се разпределят и управляват продукти и стоки от всякакъв вид. 

още
САЩ:По-силен ръст на икономиката САЩ:По-силен ръст на икономиката 16:35 | 02.09.2025 | 523

Растежът в САЩ беше подкрепен от значителното увеличение на корпоративните инвестиции. Наред с други неща, компаниите са инвестирали повече средства в софтуер. Освен това частното потребление, един от най-важните стълбове на американската икономика, се е оказало по-силно през пролетта, отколкото в началото на годината.

още
Тръмп спря $679 млн. за офшорни вятърни проекти Тръмп спря $679 млн. за офшорни вятърни проекти 12:03 | 01.09.2025 | 563

Министърът на транспорта на САЩ Шон Дъфи обяви, че ведомството отменя или прекратява финансиране, отпуснато по време на управлението на предишния президент Джо Байдън, когато вятърната енергия имаше централно място в американската климатична и енергийна политика.

още
България и Япония засилват енергийното си партньорство България и Япония засилват енергийното си партньорство 14:04 | 26.08.2025 | 604

По-рано тази година Националната електрическа компания (НЕК) подписа договор с японската корпорация "Тошиба" за ремонт на хидроагрегат 1 част от ПАВЕЦ "Чаира".  

още
Как се удържат позиции на пазара за диоптрични стъкла Как се удържат позиции на пазара за диоптрични стъкла 08:56 | 26.08.2025 | 751

iViLENS е българо-италианска компания, създадена през 1993 г. и специализирана в производството на индивидуално изработени офталмологични лещи. 60 процента от фирмата е собственост на италианската iVision Tech SpA. Производствената база в Пловдив е с площ 2000 кв. м и в нея работят около 40 души.

още
Дрехи на боклука = 200 футболни стадиона Дрехи на боклука = 200 футболни стадиона 08:01 | 20.08.2025 | 1484

Данните са от нов анализ на консултантската компания Boston Consulting Group – BCG, посветен на състоянието на текстилната индустрия.

още
Русия: Указ за връщане на Exxon Mobil в Сахалин Русия: Указ за връщане на Exxon Mobil в Сахалин 08:15 | 17.08.2025 | 1422

Руският президент Владимир Путин е подписал указ, който може да позволи на чуждестранни инвеститори, включително американската петролна компания "Ексон Мобайл“ (Exxon Mobil), да си възвърнат дяловете в нефтения и газовия проект "Сахалин-1", предаде Ройтерс.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg