EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

8 фирми са подали оферти за ремонта на жп линията софия бургас - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Wizz Air с нов самолет в България, пет нови маршрута Wizz Air с нов самолет в България, пет нови маршрута 17:45 | 30.01.2026 | 196

Wizz Air разширява присъствието си в България с нов самолет, пет нови маршрута от София и повишена честота до десет популярни дестинации.Разширението включва директни полети от България до ключови дестинации в Европа и отвъд, включително и перлите на Египет – Хургада и Шарм ел Шейх.

още
Възможностите на Интеррег България – Сърбия 2021 – 2027 Възможностите на Интеррег България – Сърбия 2021 – 2027 14:35 | 30.01.2026 | 213

Финансирането е насочено към фирми, действащи в сектори като преработваща промишленост, управление на отпадъци, информационни и комуникационни технологии, професионални, научни и технически дейности, хотелиерство и ресторантьорство, туризъм, здравеопазване и социални дейности, транспорт и логистика, култура и спорт.

още
Бургас: Сектор "Промишленост“ с продажби от 12,12 млрд. лв. Бургас: Сектор "Промишленост“ с продажби от 12,12 млрд. лв. 09:20 | 29.01.2026 | 219

Стопанска дейност са извършвали 33 551 предприятия, които са реализирали нетни приходи от продажби в размер на 27,85 млрд. лева, а стойността на произведената продукция възлиза на 20,32 млрд. лева. Заетите лица в нефинансовите предприятия са 120 073, съобщиха от Териториалното статистическо бюро – Югоизток.

още
София пуска 3 км ново метро и три метростанции София пуска 3 км ново метро и три метростанции 18:50 | 27.01.2026 | 348

През тази година софийското метро ще се разшири с нов 3-километров участък и три нови метростанции под бул. „Владимир Вазов“ в район „Подуяне“. Очаква се трасето да влезе в експлоатация до 1 август. Участъкът е завършен на 93%, релсовият път е положен, а в момента се изпълняват довършителни дейности.

още
Фирми:Pepco Group, cargo-partner, Кауфланд Фирми:Pepco Group, cargo-partner, Кауфланд 14:20 | 27.01.2026 | 324

12-ата си фотоволтаична инсталация на Кауфланд България заработи в страната. Системата е изградена на покрива на един от най-новите хипермаркети на веригата в столичния квартал „Военна рампа“ и е част от дългосрочната ESG стратегия на компанията за намаляване на въглеродния отпечатък и по-ефективно управление на ресурсите.

още
57% по Интеррег България – Сърбия 2021-2027 договорена 57% по Интеррег България – Сърбия 2021-2027 договорена 09:35 | 27.01.2026 | 262

Общата цел на програмата е укрепване на териториалното сближаване на трансграничния регион България-Сърбия и тя обхваща областите: Видин, Монтана, Враца, София област, Перник и Кюстендил на територията на България и областите: Бор, Зайчар, Нишава, Топлица, Пирот, Ябланица и Пчиня на територията на Сърбия. Общият бюджет на програмата е 38 116 398 евро.

още
Съдът блокира спиране на ПДЧ линията на „Кроношпан Съдът блокира спиране на ПДЧ линията на „Кроношпан 18:35 | 24.01.2026 | 466

В мотивите си съдът установи, че незабавното спиране би причинило значителни и трудно поправими щети за дружеството, включително сериозни финансови загуби, риск от съкращения на служители и невъзможност за изпълнение на поети ангажименти към партньори и институции.

още
Бургас: Нова фабрика пусна производствените си линии Бургас: Нова фабрика пусна производствените си линии 16:05 | 23.01.2026 | 630

Кметът на Бургас уточни, че произвежданата в момента продукция е изцяло предназначена за износ, като част от нея ще бъде използвана като опаковки по време на Световното първенство по футбол.

още
Имоти: Ръст на сделките със собствени средства Имоти: Ръст на сделките със собствени средства 06:55 | 23.01.2026 | 559

Отчита се нов ръст на цените. В София той е най-отчетлив при 2-стайните и 3-стайните жилища, които поскъпват с около 20 на сто на годишна база. Едностайните и многостайните жилище също се покачват, но с около 10 на сто.

още
Зад фасадите - животът в някогашна София Зад фасадите - животът в някогашна София 16:55 | 22.01.2026 | 496

Регионален исторически музей – София и Сцена „Централни хали“ получиха финансиране за нова видеопоредица. Предстои премиера и на нови епизоди от видеорубриката “Сградите разказват“.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg