АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
„Булгартрансгаз“ увеличава капацитета си
10:15 | 12.06.2026 |
555
„Булгартрансгаз“ поетапно увеличава техническия капацитет от Гърция към България, от България към Румъния и от България към Република Северна Македония във връзка с изграждането и предстоящото въвеждане в експлоатация на проектите за разширение на газопреносната инфраструктура, част от Вертикалния газов коридор, съобщиха от газопреносния оператор.
"Пристанище Бургас" ЕАД излезе на печалба
10:25 | 24.04.2026 |
602
С положителен финансов резултат в размер на 18 000 евро след приспадане на всички разходи, включително данъци и такси. Това е първата отчетена печалба след две последователни години на загуби, съобщиха от дружеството. През 2023 г. държавният оператор регистрира загуба в размер на 1 400 000 лв., която през 2024 г. е значително намалена до 488 000 лв., в резултат на последователно прилагана политика за стабилизиране на дружеството.
Ще се върне ли Италия към АЕЦ?
18:35 | 21.04.2026 |
524
В момента Италия няма действащи ядрени реактори и разчита в голяма степен на внос на енергия, включително електроенергия, произведена от атомни централи в съседни страни като Франция. Ядрената енергетика е забранена в страната след референдумите през 1987 г. и 2011 г., но правителството подготвя нова нормативна рамка, която да позволи използването на нови ядрени технологии.
С полети до 94 дестинации от летище „Васил Левски“-София
12:25 | 30.03.2026 |
651
Радваме се, че София продължава да утвърждава позицията си като ключов авиационен център в региона.“, каза Димитър Биков, главен директор „Маркетинг и бизнес развитие“ в СОФ Кънект, оператор на летището.
Poste Italiane купува "Телеком Италия"
07:10 | 26.03.2026 |
563
Италианските пощи отправиха публична оферта на стойност 10,8 млрд. евро за придобиване на телекомуникационния оператор "Телеком Италия". Целта е компанията да бъде изтеглена от борсата и държавата да възстанови контрол над 50 на сто от капитала, съобщиха от дружеството.
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД
12:25 | 21.03.2026 |
973
Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.
10% ръст на пътническия трафик на морските летища
12:03 | 19.03.2026 |
720
Като цяло летищният оператор „Фрапорт“ отчита увеличение на оперативната си печалба (EBITDA) през 2025 г. Показателят е нараснал с 10 на сто до 1,44 милиарда евро.
Изкуственият интелект помага на модната индустрия
14:04 | 18.03.2026 |
793
Проблемът е огромен: 20 на сто от дрехите, произвеждани всяка година, никога не достигат до потребителя, генерирайки ненужни запаси на стойност 140 милиарда долара, според анализ на логистичния оператор Noatum.
Перфектната буря за цените на храните в Европа
06:50 | 02.03.2026 |
576
Войната в Иран и възможното затваряне на Ормузкия проток свързват три пазара, които обикновено се анализират отделно: енергия, торове и храни. Към тях ЕС добавя и четвърти фактор – въглеродното ценообразуване. В действителност тези системи функционират като едно цяло.
Нов дълг от 150 млн. евро пое МФ
10:20 | 26.02.2026 |
549
Това бе четвърти аукцион за продажба на ДЦК на вътрешния пазар от началото на 2026 година, сочи справка на финансовото министерство. След този аукцион общият размер на новия дълг от началото на тази година достига 600 млн. евро.







