EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Цени на горива след нова година - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
БГ участие на FRUIT LOGISTICA БГ участие на FRUIT LOGISTICA 16:05 | 06.02.2026 | 116

Делегация от 25 земеделски производители ще посети щанда и панаира и ще вземе участие в съпътстващата програма и форумите. Тази година акцентът е върху силата и възможностите на изкуствения интелект.

още
САЩ и Мексико се споразумяха за редките метали САЩ и Мексико се споразумяха за редките метали 14:58 | 06.02.2026 | 118

Планът, в който не се споменава Китай и неговата доминация при обработката на много от тези суровини, предвижда САЩ и Мексико да обсъдят фиксирането на минимални цени в рамките на многостранно споразумение за търговия.

още
Как клиентите на Lidl оценяват прехода към € Как клиентите на Lidl оценяват прехода към € 14:04 | 06.02.2026 | 145

Над 30 процента от клиентите оценяват пазаруването в „Лидл“ след въвеждането на новата валута като „по-добро“ или „значително по-добро“ спрямо други магазини, а близо 60 процента от анкетираните не намират разлика.

още
Франция: Инфлацията на ниво от 2020 г. Франция: Инфлацията на ниво от 2020 г. 16:55 | 05.02.2026 | 230

Потребителските цени във Франция са се повишили с 0,3 на сто през януари на годишна база, което е значително забавяне след инфлация от 0,8 на сто през декември.

още
Лагард приветства Радев в ЕЦБ Лагард приветства Радев в ЕЦБ 12:10 | 05.02.2026 | 247

„За мен е удоволствие да приветствам управителя на Българската народна банка Димитър Радев на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец“, написа Кристин Лагард в профила си във „Фейсбук“.

още
Турция: €2 млрд. в помощ на производствени сектор Турция: €2 млрд. в помощ на производствени сектор 08:01 | 05.02.2026 | 258

"Стартираме пакет за финансиране на стойност 100 милиарда лири с изгодни условия. Той ще предлага шестмесечен гратисен период за плащане на главницата и срок за погасяване до 36 месеца“, заяви президентът Ердоган след среща на кабинета. 

още
САЩ: Повишение на активността в промишления сектор САЩ: Повишение на активността в промишления сектор 17:05 | 04.02.2026 | 253

Индексът на мениджърите по доставките (PMI) в промишлеността нараства до 52,6 пункта през януари спрямо 47,9 пункта през декември, след като в продължение на десет последователни месеца се намираше под границата от 50 пункта.

още
Франция прие бюджета след два вота на недоверие Франция прие бюджета след два вота на недоверие 15:59 | 04.02.2026 | 335

Преговорите по бюджета занимаваха френския политически живот в продължение на почти две години, след като предсрочните избори, свикани от президента Еманюел Макрон през 2024 г., доведоха до парламент без категорично мнозинство в момент, когато сериозният дефицит в публичните финанси направи необходимостта от строги бюджетни ограничения още по-неотложна.

още
Тръмп намали митата за Индия Тръмп намали митата за Индия 09:56 | 04.02.2026 | 359

Вашингтон ще намали допълнителните мита върху индийски стоки от 25 на 18 на сто, след като индийският премиер Нарендра Моди се е ангажирал Делхи да прекрати покупките на руски суров петрол.

още
Намалява дела на българите без добро отопление Намалява дела на българите без добро отопление 09:10 | 04.02.2026 | 279

Според данните на Евростат хората в България, които не са могли да поддържат домовете си достатъчно топли през миналата година, са намалели като процент от населението до най-ниско ниво, откакто има налични данни за страната ни - 2005 г. Тогава 69,5 на сто от българите не са могли да отопляват достатъчно домовете си.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg