EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Фондове за градско развитие - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Гърция - инвестиционен лидер на Балканите Гърция - инвестиционен лидер на Балканите 11:40 | 13.07.2026 | 550

Притокът на чуждестранен капитал в Гърция е достигнал рекордно високо ниво през 2025 г., като страната е привлякла повече преки чуждестранни инвестиции (ПЧИ) в сравнение с Турция и всички балкански страни взети заедно, сочат данни на доклад на ООН за търговия и развитие (UNCTAD).

още
Новото райониране на България Новото райониране на България 16:35 | 09.07.2026 | 672

Обединяване на статистическите зони в страната от ниво 1 в един регион и окрупняване на сегашните шест статистически района от ниво 2 в четири нови предлага Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) с промени в Закона за регионалното развитие, съобщиха от ведомството.

още
Община Благоевград - най-голямата икономика в ЮЗ България Община Благоевград - най-голямата икономика в ЮЗ България 12:03 | 03.07.2026 | 514

Според представената актуална картина на икономическото развитие на община Благоевград към 2026 година общината изпреварва Перник и Кюстендил по брой предприятия, работни места, приходи от продажби и добавена стойност.

още
Модернизация на рибарското пристанище в Поморие Модернизация на рибарското пристанище в Поморие 12:03 | 30.06.2026 | 367

Рибарското пристанище е едно от най-новите по Българското Черноморие. То е изградено с инвестиция от близо 11,7 млн. лева по Оперативната програма за развитие на сектор "Рибарство".

още
ЕК очаква идеи за развитие на транспорта ЕК очаква идеи за развитие на транспорта 08:25 | 25.06.2026 | 679

Проектите ще допринесат за завършването и обновяването на трансевропейската транспортна мрежа (TEN-T) и ще бъдат в областите на железниците, вътрешните водни пътища, електрификацията на автомобилните товарни превози и на летища, за изграждане на зарядни станции в морските и вътрешните пристанища, за преоборудване на плавателни съдове за използване на по-чисти горива, за нуждите на военната мобилност.

още
Lidl:Как се формират цените на храните в България Lidl:Как се формират цените на храните в България 17:09 | 23.06.2026 | 685

Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие. Компанията надгражда подкрепата си за българските производители с нови ангажименти и инициативи.

още
Активите на пенсионните фондове нарастват с 14,7% Активите на пенсионните фондове нарастват с 14,7% 14:04 | 16.06.2026 | 436

В инструментите, включени в активите на пенсионните фондове към края на март, преобладават притежаваните дългови ценни книжа, които на годишна база се увеличават с 1,354 млрд. евро (15,5 процента) до 10,087 млрд. евро.

още
Мултифондова система при пенсионните фондове Мултифондова система при пенсионните фондове 17:10 | 11.06.2026 | 576

От 01 януари 2027 г. пенсионните спестявания ще могат да бъдат инвестирани в инфраструктурни облигации и акции на дружества, свързани с инфраструктурни  проекти с особено значение за обществото и икономиката.

още
София с предимства пред стратегически инвеститори София с предимства пред стратегически инвеститори 09:35 | 09.06.2026 | 359

Двамата обсъдиха развитието на индустриалните зони, привличането на инвестиции и координацията между държавата и местната власт. Сред основните теми бяха възможностите за развитие на икономическите зони в „Доброславци“ и „Божурище“ като част от усилията за привличане на стратегически инвеститори.

още
Китай засилва надзора върху частните инвестиционни фондове Китай засилва надзора върху частните инвестиционни фондове 14:04 | 08.06.2026 | 591

Планираните промени включват повишаване на изискванията за регистрация на частен фонд, нови строги мерки срещу незаконните дейности на фондовете и насърчаване на дългосрочния, т.нар. търпелив капитал към подкрепа на инвестиции в рисков капитал, насочен към технологиите.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg