EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Фалшифициране на търговска марка - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Гренландия и Инструментът на ЕС срещу икономическа принуда Гренландия и Инструментът на ЕС срещу икономическа принуда 06:55 | 20.01.2026 | 426

Сравняван от някои с „търговска базука“ и замислен като механизъм за възпиране, европейският инструмент срещу икономическата принуда цели да отговори на всяка страна, която представлява икономическа заплаха за ЕС или страните членки

още
КЗП наказа мобилен оператор КЗП наказа мобилен оператор 16:10 | 15.01.2026 | 617

Комисията за защита на потребителите (КЗП) наложи имуществена санкция на мобилен оператор за нелоялна търговска практика, изразяваща се в неправомерно ограничаване на достъпа до телевизионна и интернет услуга на потребител, който е бил изряден платец по съответните договори. Това съобщиха от КЗП.

още
СМТ против максимална търговска надценка СМТ против максимална търговска надценка 13:55 | 11.01.2026 | 496

От СМТ смятат, че предложеният законопроект е вреден за българските потребители, производители и търговци, като застрашава икономическата стабилност и благосъстоянието на населението. Законопроектът не само противоречи на принципите на пазарната икономика, но и е в пряко несъответствие с редица европейски норми. 

още
Оборотът на БФБ нарасна до €611 млн. Оборотът на БФБ нарасна до €611 млн. 10:57 | 09.01.2026 | 723

В резултат на членството на България в еврозоната българският капиталов пазар вече оперира изцяло в единната европейска валута за всички борсово търгувани инструменти, като БФБ даде официално начало на първата търговска сесия в евро на 5 януари тази година. 

още
Заетостта в САЩ и инфлацията в Европа задават тона Заетостта в САЩ и инфлацията в Европа задават тона 08:01 | 06.01.2026 | 522

Първата пълна търговска седмица на новата година може да разтърси американския пазар на ценни книжа от относителното затишие около празниците, тъй като месечните данни за заетостта очертават натоварено начало на 2026 г. за инвеститорите.

още
Отварят първият "Магазин за хората" Отварят първият "Магазин за хората" 09:10 | 15.12.2025 | 810

Пилотният проект ще стартира в 70 стационарни и един мобилен обект на търговска верига КООП в Пловдивска област. Асортиментът включва над 45 артикула от базовата потребителска кошница и най-търсените продукти от български производители, сред които олио, боб, ориз, брашно, кисело мляко, сирене, кашкавал, хляб, масло, консерви, колбаси, лютеница и други стоки от първа необходимост.

още
Австрия: Купуването "втора ръка" все по-популярно Австрия: Купуването "втора ръка" все по-популярно 12:10 | 11.12.2025 | 485

Битпазарите и 250-те магазина за употребявани стоки във Виена придобиват все по-голямо значение в предколедните дни. Като цяло се наблюдава ясна тенденция към съзнателно потребление, особено сред хората под 35 години, отчита Виенската търговска камара.

още
BMW дава фалшиви данни BMW дава фалшиви данни 10:10 | 12.11.2025 | 530

Нидерландската асоциация за защита на потребителите (Consumentenbond) обяви, че завежда колективен иск срещу германския автомобилостроител Бе Ем Ве (BMW), обвинявайки компанията във фалшифициране на данните за замърсяващи емисии на около 100 000 автомобила, продадени в страната. 

още
Трябва да продължи дерогацията Трябва да продължи дерогацията 13:48 | 09.11.2025 | 720

С размяна на писма няма да е достатъчно да се получи, каквото и да било удължаване на дерогацията.  Това заяви главният изпълнителен директор на Американската търговска камара в България Иван Михайлов в предаването "Неделя 150" на БНР.

още
Какво представлява Outlet Village Sofia? Какво представлява Outlet Village Sofia? 17:20 | 23.10.2025 | 799

Строежът на аутлет селище от отворен тип Outlet Village Sofia официално започна. Планиран да отвори врати в края на 2026 г. на бул. "Ботевградско шосе", проектът е с обща търговска площ от 8500 кв. м и е разположен непосредствено до XOPark Sofia.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg