EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Топлофикация софия съвет на директорите - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Перник работи за създаване на слънчева топлофикация Перник работи за създаване на слънчева топлофикация 15:10 | 24.03.2026 | 119

Нов идеен проект показва как четири ключови общински сгради в квартал „Църква“ могат да бъдат трансформирани така, че да осигуряват отопление, охлаждане, осветление и топла вода почти изцяло чрез възобновяема енергия. Инициативата е финансирана от Екологично сдружение „За Земята“ и мрежата CEE Bankwatch Network по европейската програма LIFE Repower the Regions и е предоставена безвъзмездно на Община Перник като готова...

още
София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района София: Модернизация на ВиК инфраструктура в 8 района 16:55 | 23.03.2026 | 285

Общо 31 хил. души във "Връбница", "Овча купел", "Панчарево", "Витоша", "Надежда", "Искър", гр. Банкя и гр. Нови Искър ще бъдат свързани към нова канализационна мрежа и ще имат обновени водопроводи, като част от най-мащабната ВиК инвестиция в новата история на София.

още
КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД КЕВР наложи глоба на "Топлофикация София" ЕАД 12:25 | 21.03.2026 | 439

Имуществените санкции на "Топлофикация София" ЕАД и "Енерджи Маркет" АД са за нарушение на правилата за търговия на едро с енергия. Двете дружества са глобени с по 53 969,86 евро. Според регулатора двете компании са нарушили европейския Регламент (ЕС) №1227/2011 (REMIT), който цели гарантиране на прозрачност и предотвратяване на пазарни злоупотреби.

още
Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе Първо трансгранично квантово-комуникационно трасе 17:00 | 20.03.2026 | 462

Новото трасе ще свърже София и Букурещ и ще се превърне в ключов елемент от бъдещата европейска квантово-комуникационна инфраструктура. То е част от по-широката европейска инициатива за изграждане на сигурна комуникационна среда за държавните институции, научните организации и стратегическите инфраструктури в Европейския съюз, обявиха от Българската академия на науките (БАН).

още
Увеличена активност за къщи в София и околностите Увеличена активност за къщи в София и околностите 06:55 | 20.03.2026 | 520

Повечето съществуващи комплекси се намират по Южната дъга на Околовръстния път, както и в близки села, като самостоятелната къща остава най-популярният тип продукт, следвана от редова къща с малък двор.

още
Парламентът прие второто удължаване на бюджета Парламентът прие второто удължаване на бюджета 22:00 | 18.03.2026 | 592

Допълнителните разходи и трансфери по държавния бюджет, произтичащи от влезли в сила актове на Народното събрание и на Министерския съвет за увеличение на заплати и социални плащания, както и във връзка с увеличение на разходите за горива и енергия, могат да се финансират за сметка на наличности от предходната година, решиха депутатите.    

още
Договори за чистотата се финализират в София Договори за чистотата се финализират в София 14:15 | 10.03.2026 | 543

Паралелно с новите договори, Столичната община продължава да развива и собствения си ресурс. В шест столични района - "Люлин", "Красно село", "Красна поляна", "Подуяне", "Слатина" и "Изгрев", почистването се извършва успешно с общински капацитет. Това стана възможно след разширяването на възможностите на общинските предприятия по време на кризисните месеци, добавят от Общината.

още
София Тех Парк кандидатства за мрежата DIANA на НАТО София Тех Парк кандидатства за мрежата DIANA на НАТО 14:40 | 09.03.2026 | 594

DIANA е инициатива на НАТО, която цели да ускори достъпа на иновации в отбраната. Кандидатстването ще открие нови възможности на българските иноватори, както и разширяване на инвестиционния потенциал.

още
Увеличение на пенсиите със 7.8% Увеличение на пенсиите със 7.8% 06:18 | 06.03.2026 | 802

„От първи юли, с решение на Надзорния съвет на НОИ, всички пенсии, отпуснати до края на миналата година, ще бъдат осъвременени със 7,8%“. Това съобщи министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов пред журналисти в Пловдив.

още
87% от левовете са изтеглени 87% от левовете са изтеглени 16:55 | 04.03.2026 | 450

В гражданите остават 3,9 млрд. лева. Това каза председателят на Координационния център към Механизма за еврото и председател на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата Владимир Иванов по време на брифинг в сградата на Министерския съвет.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg