EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Съкращения в лукойл - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Удължиха дерогацията на Лукойл Удължиха дерогацията на Лукойл 07:46 | 12.02.2026 | 88

Великобритания удължи срока на генералния лиценз за дъщерните дружества на "Лукойл" в България, съобщиха от пресцентъра на Министерството на енергетиката. 

още
"Лукойл" продължава да търси купувач "Лукойл" продължава да търси купувач 12:35 | 02.02.2026 | 463

„ПАО "Лукойл" съобщава за сключването на споразумение с американската инвестиционна компания Carlyle за продажбата на Lukoil International GmbH (100% дъщерно дружество на ПАО "Лукойл", което притежава чуждестранните активи на групата "Лукойл"). В периметъра на тази сделка не влизат активите в Република Казахстан, които ще останат собственост на групата "Лукойл" и ще продължат дейността си в...

още
Съдът блокира спиране на ПДЧ линията на „Кроношпан Съдът блокира спиране на ПДЧ линията на „Кроношпан 18:35 | 24.01.2026 | 567

В мотивите си съдът установи, че незабавното спиране би причинило значителни и трудно поправими щети за дружеството, включително сериозни финансови загуби, риск от съкращения на служители и невъзможност за изпълнение на поети ангажименти към партньори и институции.

още
САЩ удължиха лиценза на продажба на активите на  Лукойл САЩ удължиха лиценза на продажба на активите на Лукойл 14:50 | 15.01.2026 | 674

Лицензът разрешава операции, свързани с преговори за „продажба, разпореждане или прехвърляне на „Лукойл Интернешънъл“ (Lukoil International GmbH - базираното в Австрия дъщерно дружество на руската компания „Лукойл“, което притежава чуждестранните активи на групата, включително тези в България) и нейните активи, като настоящият лиценз изтича на 17 януари.

още
Още един кандидат за чуждите активи на "Лукойл" Още един кандидат за чуждите активи на "Лукойл" 10:02 | 09.01.2026 | 898

Говорител на „Шеврон“ заяви в писмен отговор до Ройтерс, че компанията разполага с диверсифицирано портфолио в областта на проучването и добива на енергийни ресурси в световен мащаб и продължава да оценява потенциални възможности, като отказа да коментира конкретни търговски въпроси. 

още
Румъния преструктурира държавни компании Румъния преструктурира държавни компании 07:25 | 27.11.2025 | 864

Реформата ще започне с пилотен проект, включващ 10 държавни компании, чиито списък предстои да бъде уточнен до края на седмицата. За момента вицепремиерът разкри само, че четири от тях са на подчинение на Министерството на енергетиката, а шест - на Министерството на транспорта. Георгиу призна също, че този процес вероятно няма да мине без съкращения на персонал.

още
Сръбската рафинерия спря работа Сръбската рафинерия спря работа 12:53 | 25.11.2025 | 562

Бензиностанциите на "Лукойл" в САЩ срещат сериозни проблеми при обработката на плащания с карти, което принуждава някои франчайзополучатели да насърчават клиентите да използват пари в брой. Причината е, че руската компания майка се намира под американски санкции, които засягат именно финансовите транзакции.

още
Група от Абу Даби също с интерес към Лукойл Група от Абу Даби също с интерес към Лукойл 13:46 | 21.11.2025 | 1230

По този начин компанията се присъединява към списъка с евентуални купувачи на чуждестранния бизнес на „Лукойл“, който вече включва петролните гиганти ExxonMobil и Chevron, както и американската инвестиционна фирма Carlyle.  

още
Лукойл с решение за активите си в България Лукойл с решение за активите си в България 09:17 | 20.11.2025 | 1168

„Лукойл“ предприема всички необходими стъпки за завършване на продажбата на рафинерията, мрежата от бензиностанции и други активи в България на нов собственик и очаква дейността на особения управител да не възпрепятства този процес“, посочи енергийният гигант в изявление.

още
Румъния се отказа от държавен контрол над "Лукойл" Румъния се отказа от държавен контрол над "Лукойл" 09:13 | 20.11.2025 | 674

Основната причина е липсата на "незабавен паричен поток" от около 200 милиона евро - сумата, необходима за бързото влизане в експлоатация на рафинерията в случай на временна национализация, посочват източниците.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg