АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


За петнадесети юбилеен път Българската агенция за инвестиции (БАИ) връчи наградите за инвестиции по време на церемонията „Инвеститор на годината“ 2020 и отличи най-значимите проекти, реализирани в България през изминалата година.


Разглеждайки основните компоненти на инфлацията в еврозоната, се очаква храните, алкохолът и тютюнът да имат най-висок годишен темп през февруари (1,4% в сравнение с 1,5% през януари), следвани от услугите (1,2% в сравнение с 1,4% през януари) ).


Зa eднa гoдинa зeлeнчyцитe пocĸъпнaxa cъc 17,5%, плoдoвe (c 13,5%). Цeнaтa нa cлaдĸишитe (зaxap, ĸoнфитюp, мeд, шoĸoлaд и бoнбoни) ce e пoĸaчилa c13,7%. Cтoйнocттa нa xлябa ce e пoвишилa c 9%, a мacлaтa и мaзнинитe - c 11%.


Международната рейтингова агенция Fitch Ratings (Фич Рейтингс) промени перспективата на Обединена българска банка (ОББ) от “стабилна” на “положителна” като в същото време потвърди кредитния рейтинг на банката (IDR) на ниво “A-”.


Владимир Денев е създател и собственик на медия агенцията. В интервю за EconomyNews.bg той разказва за компанията, за най-силните бизнес години, за най-голямата финансова загуба.


Това показват данните от национално представително проучване на Социологическа агенция Алфа Рисърч, съфинансирано от агенцията и БТВ. Анкетирани са 1013 пълнолетни граждани в периода 26 февруари – 1 март чрез пряко стандартизирано интервю с таблет,


От 10-те продукта, цените на които се съпоставят във всички области на страната, най-голяма е разликата от 3.81 лева при кравето сирене (от 5.68 лв./кг в Добрич до 9.49 лв./кг в София), следват: кашкавалът "Витоша" с 3.00 лв. разлика (от 9.80 лв./кг в Стара Загора до 12.80 в Монтана.


Международната рейтингова агенция потвърди дългосрочния кредитен рейтинг на града 'BBB‘ със стабилна перспектива. София се присъедини към градовете с инвестиционни рейтинги през декември 2017 г.


За целта със заповед от 12.01.2021 г. Агенция „Пътна инфраструктура“ е упълномощила директора на Областно пътно управление – Велико Търново да изготви и представи за утвърждаване задание за изготвяне на технически проект за ремонт на двата тунела и на мостово съоръжение над р. Янтра.


Досега пазарен достъп за ЕС бе осигурен за ваксините на "Пфайзер", "Модерна" и "АстраЗенека". Продължава оценката на Европейската агенция по лекарствата за препаратите на "КюрВак" и "Новавакс", а ваксината на "Янсен" ("Джонсън и Джонсън") предстои да получи разрешение за достъп до европейския пазар