EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

София област преброяване 2011 - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
София - град с най-скъпи имоти София - град с най-скъпи имоти 11:05 | 04.07.2025 | 520

Докато София запазва позицията си като най-скъпия град за покупка на жилище, регионалните центрове - Варна, Пловдив, Бургас и особено Русе - показват изключително активен ръст в цените и интереса към покупка, съобщиха от портала за имоти Zimoti.com.

още
Договор за 5 км Арчар – Салаш подписан Договор за 5 км Арчар – Салаш подписан 17:15 | 03.07.2025 | 254

Отсечката е важна транспортна връзка в област Видин и към бъдещия ГКПП със Сърбия. Стойността на договора е 14 737 500 лв. без ДДС. Прогнозният срок за актуализиране на проекта е 60 календарни дни, а за реализиране на строително-монтажните работи след това е 12 месеца.

още
Фирми:"Соларис Холдинг" , Royal Mail) Фирми:"Соларис Холдинг" , Royal Mail) 18:15 | 02.07.2025 | 579

Открита бе нова хибридна централа за производство и съхранение на зелена енергия в община Оряхово, област Враца. Проектът се финансира от ОББ и германската "Фаренголд банк" (Varengold bank), съобщиха от дружеството за медиите. 

още
Жилищният пазар в Шумен изненадващо динамичен Жилищният пазар в Шумен изненадващо динамичен 10:20 | 01.07.2025 | 430

Средната цена на жилищата в Шумен за първото тримесечие на 2025 г. достига 1 271 €/кв.м, което представлява ръст от 11.3% спрямо същия период на предходната година. С тези стойности, Шумен заема 5-то място в страната по цена на жилищата, веднага след София, Пловдив, Варна и Бургас.

още
Стартира търгът за Терминал 3/модернизация на Терминал 2 Стартира търгът за Терминал 3/модернизация на Терминал 2 12:10 | 30.06.2025 | 558

СОФ Кънект стартира тръжната процедура за проектиране и изграждане на Терминал 3, предтерминално пространство, транспортен център и модернизация на съществуващия Терминал 2 на летище „Васил Левски“ – София. Инвестицията ще е 450 млн.лв. плюс още 50 млн.лв. за оборудване.

още
България и РСМ ще строят трансграничен жп тунел България и РСМ ще строят трансграничен жп тунел 13:27 | 28.06.2025 | 798

България ще вложи повече от 1,5 млрд. евро в модернизирането на жп връзка от София до границата с Република Северна Македония. „Това направление е не само ангажимент, произтичащ от членството ни в НАТО, Договора за добросъседство и неговите Протоколи, но е знак и за желанието ни за приятелство между хората от двете страни на границата“, посочи Караджов.

още
Русия превзе уникално литиево находище в Украйна Русия превзе уникално литиево находище в Украйна 10:55 | 28.06.2025 | 818

То се намира в Донецка област. Находището в Шевченко, открито през 1982 г., заема около 40 хектара, съдържа повече от 90% силно минерализиран Сподумен, от който може да се извлича литий без капиталоемки технологии. Освен това на площадката Шевченко са открити и находища на редки метали - тантал, ниобий, берилий, цезий и рубидий. 

още
Област Ст. Загора на пето място по безработица Област Ст. Загора на пето място по безработица 10:57 | 26.06.2025 | 442

4,14% безработица нарежда областта след София, Варна, Бургас и Габрово. Нивото на безработица за страната е 5,11 процента.

още
Франция изтегля 800 хил. коли Франция изтегля 800 хил. коли 12:03 | 25.06.2025 | 499

Засегнатите превозни средства са всички, оборудвани с въздушни възглавници, считани за рискови на остров Корсика и френските отвъдморски департаменти и територии, както и автомобили, произведени преди 2011 г. в континентална Франция, с изключение на Корсика.

още
Обществена поръчка за трасе извън Кресненското дефиле Обществена поръчка за трасе извън Кресненското дефиле 06:55 | 25.06.2025 | 443

Бъдещият изпълнител ще трябва да проучи и изработи идеен проект за ново трасе, което цялостно да осигурява направлението от София към Кулата в участъка Симитли - Кресна извън Кресненското дефиле.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg