EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Разлики между оперативен и финансов лизинг - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
26% по-скъпи храни в Австрия от Германия 26% по-скъпи храни в Австрия от Германия 08:20 | 28.05.2026 | 93

Сред продуктите с най-големи разлики са определени видове сладолед, ориз, леща, кафе капсули и чипс. При някои стоки цените в Австрия са почти двойно по-високи. Например определен вид сладолед е бил с около 70 процента по-скъп, капсулите за кафе – с 84 процента, а чипсът – с 93 процента.

още
Заплатите трайно надскачат производителността Заплатите трайно надскачат производителността 07:21 | 26.05.2026 | 259

В периода между 2020 и 2025 г. номиналните разходи за труд в страната са нараснали със 71%, далеч пред втората държава Румъния (64%) и третата  Литва (62%); в обратната страна на класацията има седем държави с под 20% ръст, което на фона на значителната инфлация през периода вероятно означава реален спад на заплатите.

още
КЗП с колективен иск срещу електроснабдително дружество КЗП с колективен иск срещу електроснабдително дружество 18:07 | 19.05.2026 | 544

Комисията е констатирала, че не са предприети конкретни действия за реално премахване на клаузите, създаващи значителен дисбаланс между правата и задълженията на търговеца и потребителите. 

още
Лизингът на леки коли с 18% ръст Лизингът на леки коли с 18% ръст 06:55 | 19.05.2026 | 658

Относителният дял на лизинга на леки автомобили от общите вземания по договори за финансов лизинг в България възлиза на 55,8 на сто към края на март тази година, като нараства спрямо равнището си от преди 12 месеца, когато е достигал 52,3 на сто от всички вземания.

още
Съперничеството между САЩ и Китай Съперничеството между САЩ и Китай 12:03 | 18.05.2026 | 633

Китай и САЩ остават ключови търговски партньори. Китай разчита на американския потребителски пазар, а САЩ продължават да зависят от китайското производство – от ежедневни стоки до специализирани продукти и компоненти.

още
Косвено въздействие на US мита върху България Косвено въздействие на US мита върху България 06:55 | 18.05.2026 | 496

Влиянието върху стопанската активност в страната се предава през канала на отслабващото външно търсене и през натиска върху европейските вериги за доставки, в които България е силно интегрирана. Това се посочва в анализ на „Кофас“ (Coface) по повод изминалата една година на търговско напрежение между двете страни на Атлантика. 

още
ЕС внася най-много агропродукти от Бразилия ЕС внася най-много агропродукти от Бразилия 12:04 | 14.05.2026 | 507

За период от 10 години - между 2015 и 2025 г., търговията с агропродукти е нараснала значително, като износът на тези стоки от ЕС е растял със среден годишен темп от 4,4 на сто, а вносът - с 5 на сто.

още
Великобритания: Ръст на продажбите на е-мобили втора ръка Великобритания: Ръст на продажбите на е-мобили втора ръка 12:58 | 13.05.2026 | 552

Между началото на януари и края на март са били продадени 86 943 електромобила, което представлява увеличение от 32 на сто спрямо същия период на миналата година. Това е най-високото равнище за тримесечие досега.

още
Два кораба обслужват фериботната линия Варна – Батуми Два кораба обслужват фериботната линия Варна – Батуми 08:56 | 12.05.2026 | 577

Фериботът във Варна е врата между Азия и Европа, която дълго време е стояла затворена, но вече е достъпна за пренасянето на стоки. 

още
Росатом планира ядрени проекти в ЦИЕ Росатом планира ядрени проекти в ЦИЕ 09:05 | 11.05.2026 | 818

Руската държавна корпорация „Росатом“ възнамерява да развива свои ядрени проекти в България, Унгария и Словакия, заяви генералният директор на компанията Алексей Лихачов в кулоарите на преговорите между руския президент Владимир Путин и словашкия премиер Роберт Фицо, предаде ТАСС.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg