EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Работни ограничения за граждани на българия - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
България се присъедини към EuroPA България се присъедини към EuroPA 10:57 | 18.05.2026 | 164

EuroPA е европейска инициатива, която свързва националните системи за незабавните плащания в обща мрежа. Алиансът обединява водещи платежни решения, така че потребителите да могат да изпращат пари по мобилен номер на граждани в различни държави в рамките на Европа - толкова лесно, колкото в собствената си страна.

още
Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку Президентът Йотова посети изцяло българска инвестиция в Баку 09:48 | 18.05.2026 | 161

Заводът за утилизация на отработени индустриални и моторни масла и производство на базови масла от първа и втора група е единственият доведен до реализация индустриален проект, одобрен от азербайджанския президент Илхам Алиев при посещението му в България през 2023 г. Това е и първата инвестиция от такъв мащаб в тази сфера в Азербайджан.

още
Косвено въздействие на US мита върху България Косвено въздействие на US мита върху България 06:55 | 18.05.2026 | 172

Влиянието върху стопанската активност в страната се предава през канала на отслабващото външно търсене и през натиска върху европейските вериги за доставки, в които България е силно интегрирана. Това се посочва в анализ на „Кофас“ (Coface) по повод изминалата една година на търговско напрежение между двете страни на Атлантика. 

още
S&P повиши перспективата пред рейтинга на България S&P повиши перспективата пред рейтинга на България 12:45 | 16.05.2026 | 1006

Повишена е перспективата пред рейтинга на страната на положителна от стабилна и потвърди дългосрочния и краткосрочния рейтинг в чуждестранна и местна валута, ‘BBB+/A-2’. 

още
В България малко се пътува с влак В България малко се пътува с влак 08:56 | 15.05.2026 | 438

Най-голям обем железопътни превози е отчетен в Германия и Франция – съответно 109,1 млрд. и 107,3 млрд. пътникокилометра. На трето място е Италия с 55,9 млрд. пътникокилометра.

още
Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ Военна промишленост: България лидер в ЮИЕ 06:55 | 15.05.2026 | 472

Регионът се превръща бързо във важен център за нови отбранителни технологии и производство, привличайки над 3 млрд. евро нови частни инвестиции. Последните данни за компаниите в отбранителния сектор показват, че те бележат ръст от над 30 процента.

още
Netflix: $135 млрд. инвестиции във филми и сериали Netflix: $135 млрд. инвестиции във филми и сериали 10:03 | 14.05.2026 | 454

През последното десетилетие американската компания е генерирала над 325 милиарда долара за световната икономика и е създала над 425 000 работни места в различни продукции.

още
Фискалната позиция на България остава устойчива Фискалната позиция на България остава устойчива 06:55 | 14.05.2026 | 494

В съобщението на Фискалния съвет се посочва още, че придържането към параметрите на фискалния път, който следва да се разглежда като максимално допустимо равнище на бюджетните разходи, не осигурява само по себе си необходимите и достатъчни условия за постигане на макроикономически баланс. 

още
До 500 000 евро глоба на търговци заради цени До 500 000 евро глоба на търговци заради цени 16:55 | 12.05.2026 | 512

Законопроект за изменение и допълнение на Закона за защита на конкуренцията, внесен от Явор Гечев от „Прогресивна България“ и група народни представители, бе приет на първо четене със 17 гласа „за“, 2 „въздържал се“ и 2 гласа „против“ от временната комисия по бюджет и финанси към парламента.

още
Египет: Еднорелсов влак до новата столица Египет: Еднорелсов влак до новата столица 10:13 | 12.05.2026 | 512

Пътуване в една зона, обхващаща до пет станции, струва 20 египетски лири (0,32 евро). За две зони пътниците ще плащат 40 лири, за три зони - 55 лири, и за цялата линия - 80 лири. Предвидени са намаления за граждани над 60 години и хора с увреждания и при използване на абонамент. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg