EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Проект за промени в закона за етажната собственост - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Проект „Местни енергийни действия“ номиниран за отличие Проект „Местни енергийни действия“ номиниран за отличие 16:35 | 08.05.2026 | 118

Иновативно партньорство между местна власт, енергийни експерти и бизнеса в Пловдив помага на 1900 домакинства в областта да живеят в по-топли, по- комфортни и по-достъпни за поддържане жилища.

още
Три нови метростанции са готови Три нови метростанции са готови 07:50 | 06.05.2026 | 648

Това лято София ще има още 3 километра метро и 3 нови метростанции в „Подуяне“ – „Стадион Георги Аспарухов“, „Витиня“ и „Ген. Владимир Вазов“. Тези имена са част от живота на района. Но по-важното е какво ще се промени за хората. Написа софийският кмет Терзиев след посещение на новите три метростанции.

още
България се дигитализира  ударно България се дигитализира ударно 06:55 | 30.04.2026 | 661

1.578 милиарда евро /1.743 милиарда долара/ са изразходвани в България през последните пет години (2021-2025) за компютърен хардуер, софтуер и ИТ услуги по подписани 8, 801 договори след проведени търгове по закона за обществени поръчки (ЗОП). 

още
Авто Юнион EАД - вносител на лукс марката Hongqi Авто Юнион EАД - вносител на лукс марката Hongqi 13:50 | 24.04.2026 | 736

С влизането на Hongqi, Авто Юнион се утвърждава като най-големия хъб за китайски автомобили в България - една група с общо пет марки, които покриват целия спектър от потребителски профили - от достъпни до флагмански. Hongqi (Червено знаме) е собственост на FAW Group и е основана през 1958 г., което я прави най-старата и утвърдена китайска марка за пътнически автомобили.

още
3,3 тона храни с изтекъл срок в Бургаско 3,3 тона храни с изтекъл срок в Бургаско 07:25 | 21.04.2026 | 472

Те са без документи, с изтекъл срок на годност или съхранявани в нарушение на закона са установили инспектори на Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) в Бургас, Слънчев бряг, Равда и Свети Влас. Всички те ще бъдат унищожени, съобщиха от Агенцията. 

още
НАП: Санкции за €1 млн. заради завишени цени НАП: Санкции за €1 млн. заради завишени цени 10:57 | 17.04.2026 | 666

От началото на годината са установени общо 1112 нарушения, свързани със Закона за въвеждането на еврото у нас, като са издадени наказателни постановления за 414 от тях, съобщи заместник-изпълнителният директор на НАП Евгени Нанков.

още
Жилищният пазар в България се пренастройва Жилищният пазар в България се пренастройва 07:25 | 08.04.2026 | 555

Една от ключовите промени, които се наблюдават в момента, е изместването на фокуса – от очаквания към реални икономически фактори, смятат от компанията. Голяма част от така наречения евроефект вече беше изигран в предходните години. Днес пазарът се движи много повече от фундаментални фактори – доходи, заетост, достъп до кредитиране, посочват от SORENDA Real Estate.

още
СБ финансира жп проект в Истанбул СБ финансира жп проект в Истанбул 14:59 | 03.04.2026 | 695

Средствата ще бъдат използвани за изграждането на 127-километрова железопътна линия, свързваща азиатската и европейската част на Истанбул, предлагайки допълнителен преход през Босфора.

още
Рицарите на дървото - за три фирми от Велинград Рицарите на дървото - за три фирми от Велинград 07:05 | 02.04.2026 | 2155

Как работят и се развиват фирма Kasto Chairs, голям производител на столове, дървопреработвателната "Палисандър" ООД, където се планира нова инвестиция в размер от 500 000 до 800 000, Стелла 97, която повече от 20 години има приоритети: направа на кухни по проект, обзавеждане за ресторанти, хотелско обзавеждане, цялостно обзавеждане.

още
ДП РАО е „експлоатиращ ядрена инсталация“ ДП РАО е „експлоатиращ ядрена инсталация“ 17:45 | 27.03.2026 | 681

Това е регламентирано в решение на Министерския съвет, взето на днешното му заседание. ДП РАО е юридическо лице, създадено на основание чл. 78, ал. 1 от Закона за безопасно използване на ядрената енергия.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg