EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Последни промени по изплащането на болничните - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Как ще се промени Сточна гара и зоната около нея? Как ще се промени Сточна гара и зоната около нея? 08:10 | 02.07.2025 | 340

Събитието е реализирано като част от международния проект New Inherit, в който ГРАДОСКОП и пет европейски организации изследват устойчиви стратегии за обновяване на индустриалното наследство и превръщането му в модерни публични пространства в Германия, Испания, Италия, Белгия, Кипър и България.

още
Приети са промени в ЗДП Приети са промени в ЗДП 12:06 | 25.06.2025 | 474

Глобите за ползване на републикански пътища без платена винетна такса или тол такса да бъдат според тежестта на нарушението. Тези за превозни средства над 3,5 тона да бъдат определени в рамките на минимален и максимален размер за всяка от хипотезите, а глобите за автомобили до 3,5 тона да са в зависимост от цената на годишната винетка.

още
Какво трябва да се промени в управлението на водите? Какво трябва да се промени в управлението на водите? 18:10 | 24.06.2025 | 455

Според данни на Евростат експлоатационният индекс на водите (WEI+) e 1,2 на сто за страната през 2022 г., което се потвърждава за липса на воден стрес и от последните данни на Националния статистически институт (НСИ) за използваната вода за 2023 г.

още
Търговски дефицит за април Търговски дефицит за април 17:05 | 20.06.2025 | 752

През април 2025 г. дефицитът по текущата сметка достига 724,9 млн. евро, търговският дефицит нараства до 824,8 млн. евро, а преките чуждестранни инвестиции намаляват със 114,3 млн. евро, показват последни данни на БНБ за платежния баланс на нашата страна.

още
Германия пак против АЕЦ Германия пак против АЕЦ 16:40 | 20.06.2025 | 601

Новото германско правителство няма да прибегне към "възраждане на ядрената енергия", заяви вицеканцлерът и министър на финансите Ларс Клингбайл, цитиран от ДПА. В кулоарите на срещата на министрите на финансите на страните от еврозоната той каза, че коалицията няма да промени позицията си относно излизането на Германия от ядрената енергетика.

още
НАП с промени за големите фирми НАП с промени за големите фирми 13:05 | 19.06.2025 | 472

460 дружества от 1 януари 2026 г. ще бъдат задължени да подават счетоводната си информация в унифицирания формат SAF-T (стандартен одитен файл за данъчни цели), съобщават от приходната агенция.

още
Аржентина:Конгресът вдига пенсиите със 7.2% Аржентина:Конгресът вдига пенсиите със 7.2% 12:45 | 09.06.2025 | 506

Долната камара на Конгреса одобри повишаване на пенсиите, както и увеличаване на бонуса за пенсионерите до 110 000 песос (92,81 долара) и удължаване на мораториума върху изплащането на пенсионни задължения, на фона на предупреждение от страна на президента Хавиер Милей, че ще наложи вето на тези мерки.

още
Изменения в Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ) Изменения в Закона за насърчаване на инвестициите (ЗНИ) 13:15 | 08.05.2025 | 523

“Компаниите ще оценят предвидените промени, защото това ще облекчи процедурите и условията за сертифициране и подкрепа на инвеститорите. На следващо място ще съкрати допълнително сроковете за административно обслужване", каза заместник-министър Дановски и допълни, че те ще бъдат с една трета по-кратки от от предвидените в съответните нормативни актове. 

още
Глоби при неплатена винетна или тол такса Глоби при неплатена винетна или тол такса 11:10 | 08.05.2025 | 510

Те ще бъдат съобразени с тежестта на извършеното нарушение. Въвеждат се и конкретни смекчаващи обстоятелства.Това предвижда МРРБ с промени в Закона за движението по пътищата. Те са разработени след решение на Съда на ЕС.

още
НС подкрепи отлагане либерализацията НС подкрепи отлагане либерализацията 14:12 | 07.05.2025 | 673

НС одобри на първо четене два законопроекта за изменения в Закона за енергетиката – на "БСП-Обединена левица“ и на Има такъв народ“ (ИТН), и отхвърли законовите промени на "Възраждане". И трите законопроекта са свързани с отлагане либерализацията на пазара на електроенергия за битовите потребители. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg