EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Полша по време на криза - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Полша въвежда по-ниски цени на горивата Полша въвежда по-ниски цени на горивата 13:56 | 18.08.2026 | 109

Съгласно плановете ДДС върху горивата ще бъде 8 на сто вместо досегашните 23 на сто. Министерството на енергетиката ще определя и максимална цена на дребно на горивата всеки ден въз основа на средните цени на едро и оперативните разходи на най-големите доставчици.

още
В Турция Хюндай започва производство на „Айоник 3 В Турция Хюндай започва производство на „Айоник 3 09:25 | 17.08.2026 | 282

Новината бе обявена по време на специална церемония по откриването на обновения с инвестиция от 250 милиона евро завод в Измит, на която присъстваха турският министър на промишлеността и технологиите Мехмет Фатих Каджър, посланикът на Южна Корея в Анкара Бу Сукйонг и висши ръководители от „Хюндай“. 

още
Полша извън зона Европа на Старлинк Полша извън зона Европа на Старлинк 17:25 | 14.08.2026 | 445

Полша е отправила възражение до „СпейсЕкс“ (SpaceX), след като страната бе била изключена от европейската зона за роуминг на сателитната интернет услуга „Старлинк“ (Starlink), съобщи полският министър на цифровизацията Кшищоф Гавковски, цитиран от Франс прес.

още
Албания: По-големи пътни глоби Албания: По-големи пътни глоби 18:50 | 13.08.2026 | 382

Албания въведе значително по-строги мерки за нарушителите на пътя, включващи трикратно увеличение в размера на глобите за опасно шофиране и съкращаване на процедурите за отнемане на книжка при употреба на алкохол зад волана и използване на мобилно устройство по време на шофиране, предаде АТА. 

още
Интерактивна карта на водните бази по Черноморието Интерактивна карта на водните бази по Черноморието 18:25 | 11.08.2026 | 365

Дигиталният инструмент  събира на едно място данни за регистрираните обекти и предлага удобен начин за тяхното откриване от граждани, туристи и представители на бизнеса. Картата е достъпна в реално време.

още
Прогноза: Очаква се поскъпване на златото Прогноза: Очаква се поскъпване на златото 15:40 | 11.08.2026 | 356

Швейцарската банка Ю Би Ес (UBS) очаква цената на златото да се покачи до 5000 долара за тройунция през първата половина на 2027 г., като в същото време предупреди, че се запазват краткосрочните рискове, които могат да осуетят поскъпването на благородния метал, предаде Ройтерс.

още
DABOV представя селекция от кафета в Китай DABOV представя селекция от кафета в Китай 14:25 | 11.08.2026 | 430

По време на изложението компанията ще представи специална селекция от редки микролотове от Панама, Етиопия, Мексико, Никарагуа и Ел Салвадор. Компанията ще използва изложението като платформа за срещи с потенциални дистрибутори и представители за азиатския пазар, както и с инвеститори и предприемачи.

още
ЕС: Очаква се 15% спад в реколтата от ябълки ЕС: Очаква се 15% спад в реколтата от ябълки 07:25 | 11.08.2026 | 369

Най-рязък спад се очаква в Полша, най-големият производител в блока, където се прогнозира обемът на производството да намалее с 30% до 2,7 милиона тона, както и в Австрия, където се предвижда спад от 35% до 90 000 тона.  

още
Нидерландия: Подобрение на бизнес доверието Нидерландия: Подобрение на бизнес доверието 18:15 | 07.08.2026 | 715

В същото време 78% от предприятията отчитат по-голяма икономическа несигурност през изминалата година, главно поради геополитически фактори като кризата в Близкия изток.  

още
През есента ремонт на пътя Бургас - Дюлински проход През есента ремонт на пътя Бургас - Дюлински проход 08:56 | 05.08.2026 | 392

В момента се анализира организацията на движението по време на строителството. Обсъжда се възможността в определени участъци пътят да бъде затварян изцяло, ако това позволи ремонтът да бъде извършен по-бързо и по-качествено.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg