EUR 1.9558
USD 1.6795
CHF 2.0884
GBP 2.2411
CNY 2.3755
you tube
mobile version

Плащане с държавни таксови марки - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ДФЗ преведе над 600 млн. лв.на земеделски стопани ДФЗ преведе над 600 млн. лв.на земеделски стопани 11:10 | 10.12.2025 | 306

Кандидатите получават финансирането след приключване на административните проверки и проверките на място, разписани в изискванията за допустимост. ОПДУ е интервенцията с най-голям бюджет и най-голям интерес от земеделските стопани. Тя е годишно плащане, необвързано с производството, което е еднакво за цялата територия на страната.

още
Prada окончателно придоби Versace Prada окончателно придоби Versace 16:05 | 04.12.2025 | 796

Очаква се сливането на двете италиански луксозни марки да създаде гигант с оборот от над 6 милиарда евро, който да е по-добре позициониран и да се конкурира с гиганти като LVMH и Kering.

още
Румъния преструктурира държавни компании Румъния преструктурира държавни компании 07:25 | 27.11.2025 | 763

Реформата ще започне с пилотен проект, включващ 10 държавни компании, чиито списък предстои да бъде уточнен до края на седмицата. За момента вицепремиерът разкри само, че четири от тях са на подчинение на Министерството на енергетиката, а шест - на Министерството на транспорта. Георгиу призна също, че този процес вероятно няма да мине без съкращения на персонал.

още
МВФ иска прогресивен данък  у нас МВФ иска прогресивен данък у нас 08:55 | 25.11.2025 | 1166

Това не е първият път, когато МВФ препоръчва затягане на фискалната политика през 2026 г., тъй като икономиката е прегрята. Според институцията неутрална фискална позиция може да бъде постигната чрез комбинация от разходни и приходни мерки, включително по-умерено нарастване на публичните заплати и социалните разходи. Фондът призовава и за по-голяма прозрачност при капитализацията на държавни предприятия.

още
100 национални туристически обекта - награди 100 национални туристически обекта - награди 14:04 | 18.11.2025 | 546

В годишната игра с награди участваха регистрираните участници в периода септември 2024 г. - август 2025 г. - общо 2836 притежатели на отличия, сред които общо 455 златни значки, в това число - 296 със златни значки (печати), 159 със златни значки (печати и марки), 919 със сребърни значки  и 1462 с бронзови значки. 

още
Очакваме трети транш по НПУ Очакваме трети транш по НПУ 10:51 | 12.11.2025 | 475

„С тези плащания ние гарантираме финансовата устойчивост на българската икономика и реформите, които сме поели. Второто и третото плащане са свързани с най-тежките реформи – в енергетиката, образованието, обществените поръчки, борбата с прането на пари, върховенството на правото и много други“, допълни премиерът.

още
ЕК преведе на България 438,6 млн. евро по ПВУ ЕК преведе на България 438,6 млн. евро по ПВУ 13:19 | 11.11.2025 | 487

Българският ПВУ е за 6,17 милиарда евро. Днешното плащане ще увеличи общия размер на изплатените средства до 29,5 на сто от разпределената сума по плана, като 38,2 на сто от очертаните етапи и цели са постигнати.

още
Безплатни съвети за интелектуалната собственост Безплатни съвети за интелектуалната собственост 18:13 | 07.11.2025 | 589

Програмата осигурява еднократна среща с експерт по интелектуална собственост, който дава насоки по конкретни въпроси, свързани с търговски марки, дизайни, патенти, лицензионни договори, защита на права и други аспекти на интелектуалната собственост. Консултациите се провеждат на езика на заявителя, когато това е възможно.

още
Гърция: Дигитални досиета за държавни служители Гърция: Дигитални досиета за държавни служители 18:15 | 05.11.2025 | 604

Всеки работник предстои да има цялостен дигитален архив – от назначаването до пенсионирането. Новата система за управление на човешките ресурси се очаква да бъде въведена на 10 ноември и да достигне пълна функционалност в рамките на една година.

още
Природният газ от българската част на Черно море Природният газ от българската част на Черно море 07:10 | 30.10.2025 | 601

Отключването на потенциала на природния газ може да донесе значителни ползи за икономиката и енергийната сигурност на страната. Това е основният извод от проучване на И Уай (EY) по поръчка на "ОМВ Петром" (OMV Petrom) и "НюМед Енeрджи" (NewMed Energy). Според анализа всеки 1 милиард евро, инвестирани в офшорни проекти, може да донесе до 5,2 милиарда евро в БВП и 1,5 милиарда евро в държавни приходи.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg