EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

План за финансиране - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Европейски приоритети и рискове пред бизнеса - анализ Европейски приоритети и рискове пред бизнеса - анализ 08:56 | 05.02.2026 | 189

В краткосрочен план бизнесът може да се сблъска с увеличени разходи за съответствие, произтичащи от нови регулаторни режими, свързани с икономическата сигурност, киберсигурността и защитата на критичните технологии.

още
Турция: €2 млрд. в помощ на производствени сектор Турция: €2 млрд. в помощ на производствени сектор 08:01 | 05.02.2026 | 175

"Стартираме пакет за финансиране на стойност 100 милиарда лири с изгодни условия. Той ще предлага шестмесечен гратисен период за плащане на главницата и срок за погасяване до 36 месеца“, заяви президентът Ердоган след среща на кабинета. 

още
Модернизация на жп линията Солун-София-Букурещ Модернизация на жп линията Солун-София-Букурещ 10:20 | 02.02.2026 | 285

България, Гърция и Румъния ще поискаме финансиране за съвместен проект за модернизация на жп линията Солун-София-Букурещ. Идеята на това партньорство е проста - заедно да планираме, да проектираме, да издаваме разрешения и да строим в синхрон, така че Север - Юг бързо да стане работещ коридор без прекъсвания, без забавяния и без бюрократични оправдания.

още
Договаряне с 20% при ПРР Договаряне с 20% при ПРР 16:35 | 30.01.2026 | 553

Промяната ще позволи навременно осигуряване на необходимия ресурс за сключване на договори за финансиране на одобрени проекти на допустимите кандидати по програмата и съществено минимизиране на риска от загуба на средства в срока за допустимост на разходите по ПРР и цялостното отчитане на програмата.

още
Зад фасадите - животът в някогашна София Зад фасадите - животът в някогашна София 16:55 | 22.01.2026 | 533

Регионален исторически музей – София и Сцена „Централни хали“ получиха финансиране за нова видеопоредица. Предстои премиера и на нови епизоди от видеорубриката “Сградите разказват“.

още
Втора процедура за изграждане на зарядна инфраструктура Втора процедура за изграждане на зарядна инфраструктура 10:57 | 21.01.2026 | 715

Тя предоставя финансова подкрепа за микро, малки, средни и големи предприятия, като общият бюджет е 10 млн. евро, а максималното европейско финансиране за един проект е 256 000 евро.

още
Какво да правим с болниците? Какво да правим с болниците? 14:15 | 16.01.2026 | 655

Дискусия на тема: Как да постигнем по-добра ефективност в управление и насочване на ограничените ресурсите в здравната система като цяло и по-конкретно в болничната помощ; Различните моделите на финансиране на дейностите на болниците и какви стимули създават те; Възможностите за трансформираме болници и в какъв тип заведения/услуги; Кога и как може да се изведат дейности, които в момента налагат хоспитализация в амбулаторна или...

още
Германия: 225 млн. пътници използват летищата Германия: 225 млн. пътници използват летищата 11:35 | 14.01.2026 | 471

В световен план се очаква броят на пътниците да се увеличи с 4,4 процента през 2026 година. Според прогнозите Германия ще отчете най-голям растеж при полетите, насочени към Европа - 5,2 процента. 

още
2026: отново силен имотен пазар 2026: отново силен имотен пазар 08:05 | 13.01.2026 | 518

В позитивен аспект очакваме и засилен интерес от чуждестранни купувачи и инвеститори в резултат от влизането ни в еврозоната, което може да даде допълнителен тласък за развитие на пазара в средносрочен план. Пазарът ще остане възходящ, но с по-умерен темп на растеж. Към края на 2026 г. годишният ръст на цените постепенно да се забави до под 10%.

още
2025:България инвестира 8 млрд.лв. евросредства 2025:България инвестира 8 млрд.лв. евросредства 07:55 | 02.01.2026 | 1090

Това е безпрецедентно в българската история, обяви в началото на правителственото заседание вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев. Средствата са по линия на Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ) и кохезионната политика.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg