EUR 1.9558
USD 1.1535
CHF 0.9347
GBP 0.8576
CNY 7.7834
you tube
mobile version

Пазар стоки мароко - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Румъния: Плащат за доброволно ограничаване на ел. енергия Румъния: Плащат за доброволно ограничаване на ел. енергия 08:01 | 24.08.2026 | 139

Механизмът добавя „нов ресурс“ в енергийния пазар: гъвкавост от страна на потреблението, като дава възможност на потребителите да ограничат потреблението си в определени времеви интервали, когато това е икономически изгодно.

още
Румъния - шампион по инфлация Румъния - шампион по инфлация 08:01 | 21.08.2026 | 279

Най-рязко поскъпване е отчетено в сектора на услугите (13,67 процента). Нехранителните стоки са поскъпнали със 7,93 на сто, а цените на хранителните продукти са се повишили с 5,03 процента.

още
Индия се опитва да овладее цените на захарта Индия се опитва да овладее цените на захарта 10:02 | 20.08.2026 | 332

Обсъжданите мерки включват понижаване на допустимите складови наличности, разрешаване на ограничен внос, намаляване на вносните мита и коригиране на месечните количества захар, които захарните заводи могат да продават на вътрешния пазар.

още
36.6 млн. евро износ на български стоки в мрежата на Lidl 36.6 млн. евро износ на български стоки в мрежата на Lidl 10:35 | 17.08.2026 | 490

Ръст от близо 19%: Износът на български стоки в мрежата на Lidl е над 36,9 млн. евро през първото полугодие. Общо 33 български компании продават продукцията си в 28 европейски държави, като Германия и Словакия са сред най-динамично растящите пазари.

още
България - водещ пазар на батерии за електроенергия България - водещ пазар на батерии за електроенергия 12:09 | 14.08.2026 | 632

Добавеният през 2025 г. капацитет е теоретично достатъчен да прехвърли 77 на сто от новото дневно производство на слънчева енергия към часовете без слънце. Това поставя страната на първо място сред разглежданите пазари, непосредствено пред Чили със 76 на сто и Австралия с 60 на сто, показва нов анализ на енергийния мозъчен тръст „Ембър“ (Ember). 

още
Мебелните производители отчитат спад на износа Мебелните производители отчитат спад на износа 08:20 | 14.08.2026 | 505

Почти половината от фирмите (47.5%) изнасят продукция, стоки, материали или услуги, докато 52.5% работят единствено за българския пазар.

още
22 968.4 млн. евро износ за януари-юни 22 968.4 млн. евро износ за януари-юни 15:05 | 12.08.2026 | 498

През периода януари - юни 2026 г. износът на стоки от България за трети страни нараства с 5.1% в сравнение със същия период на 2025 г. и е на стойност 7 961.0 млн. евро. Основни търговски партньори на България са Турция, Китай, Сърбия, Съединените американски щати, Обединеното кралство, Република Северна Македония и Украйна, които формират 48.4% от износа за трети страни.

още
DABOV представя селекция от кафета в Китай DABOV представя селекция от кафета в Китай 14:25 | 11.08.2026 | 510

По време на изложението компанията ще представи специална селекция от редки микролотове от Панама, Етиопия, Мексико, Никарагуа и Ел Салвадор. Компанията ще използва изложението като платформа за срещи с потенциални дистрибутори и представители за азиатския пазар, както и с инвеститори и предприемачи.

още
Обсъжда се методика за формиране на цените Обсъжда се методика за формиране на цените 12:15 | 11.08.2026 | 368

Посочва се още, че методиката се прилага по отношение на търговците на дребно, осъществяващи дейност с хранителни и нехранителни стоки, алкохолни и безалкохолни напитки, тютюневи изделия и лекарствени продукти, които отговарят на предвидените в закона критерии за оборот. Нейният обхват е ограничен до стоките, определени със заповед на министъра на икономиката и индустрията, като по този начин се осигурява възможност за прилагането ѝ спрямо...

още
Кауфланд и Билла за пазаруването "Кошница с грижа" Кауфланд и Билла за пазаруването "Кошница с грижа" 11:32 | 11.08.2026 | 722

Каса е се за стоки от първа необходимост. Търговската верига подкрепи инициативата, реализирана съвместно с правителството, със 100 продукта, избрани на базата на реалното потребление на клиентите. От веригата отчитат, че над три четвърти от купувачите  - 78 процента са над 40 години. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg