EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Няма такава даржава - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
ЕЦБ няма да бърза с отговор на повишените цени на петрола ЕЦБ няма да бърза с отговор на повишените цени на петрола 15:39 | 05.03.2026 | 833

Централните банки традиционно са склонни да „пренебрегват“ еднократни ценови шокове, но остават внимателни по отношение на инфлационните очаквания на домакинствата и бизнеса.

още
Япония забранява външни батерии по време на полет Япония забранява външни батерии по време на полет 18:10 | 04.03.2026 | 442

По-рано тази година редица южнокорейски авиокомпании вече забраниха използване на външни батери по време на полет, а на 15 януари такава забрана обяви и Lufthansa Group.

още
Какво може да направи кабинетът “Гюров” Какво може да направи кабинетът “Гюров” 18:35 | 26.02.2026 | 642

Профилът на служебния кабинет е близък до този на площада от декември, но в същото време изглежда открехва вратата към възможно взаимодействие между големите партии след изборите. Без реваншизъм, но с правила – водещото послание на кабинета „Гюров“ сякаш казва “няма да съдим, но ще опитаме да положим основи за разглобяване на статуквото и модела на завладяване”. 

още
ЕК: Няма недостиг на петрол в Унгария и Словакия ЕК: Няма недостиг на петрол в Унгария и Словакия 16:35 | 25.02.2026 | 449

Към момента не съществува риск от недостиг на петрол в Унгария и Словакия въпреки прекъсването на доставките на руски петрол по тръбопровода „Дружба“, тъй като съществуват други решения за поддържане на доставките, предаде Франс прес, позовавайки се на изявление на Европейската комисия.

още
Увеличават се измамите с риба Увеличават се измамите с риба 16:10 | 13.02.2026 | 686

Няма официална оценка за това колко разпространени са измамите в сектора на рибарството и аквакултурите, оценяван на 195 милиарда долара в световен мащаб, но емпиричните проучвания показват, че 20 процента от търговията може да е обект на някакъв вид измама.

още
Потребителите сами наказват търговците Потребителите сами наказват търговците 17:10 | 12.02.2026 | 668

В заключение Богомил Николов даде и практичен съвет: "Плащането с дебитна карта е много евтино, защото няма комисионна. Хората, които досега са предпочитали кеш, могат да спестят от теглене на пари от банкомат, тъй като таксите вече са доста високи. Сега е много подходящ момент да се премине към плащане с карта.“

още
Walmart - $1 трилион пазарна капитализация Walmart - $1 трилион пазарна капитализация 10:02 | 05.02.2026 | 1047

Американската търговска корпорация се превърна в първия търговец на дребно, достигнал такава пазарна капитализация, благодарение на едногодишен ръст, при който акциите на компанията поскъпнаха с почти 26 на сто, което я позиционира сред технологични гиганти като Nvidia и Alphabet.

още
Последен ден за плащане с лева Последен ден за плащане с лева 12:33 | 01.02.2026 | 519

От 1 февруари, официалното платежно средство в България става единната европейска валута. Левът няма да се приема при заплащане на стоки, услуги и задължения. Гражданите са длъжни да плащат в евро, търговците вече не са длъжни да приемат левове, а рестото при всяка трансакция ще се връща единствено в евро. 

още
Най-висока инфлация заради еврото преживяха в Естония Най-висока инфлация заради еврото преживяха в Естония 12:43 | 28.01.2026 | 381

Въвеждането на еврото е номинална промяна и като такава няма връзка с увеличаването на инфлацията. Това посочват от Фискалния съвет на България в свой анализ, изследващ нивото на инфлация в няколко държави от еврозоната три години преди и три години след въвеждането на еврото.

още
Бизнес активност в еврозоната през януари Бизнес активност в еврозоната през януари 12:58 | 26.01.2026 | 454

Макар еврозоната да беше изправена пред турбулентно начало на годината, бизнес настроенията се подобриха през изминалата седмица, след като американският президент Доналд Тръмп обяви, че няма да налага допълнителните мита на вноса от осем европейски страни, които по-рано се противопоставяха на намеренията му да контролира автономната датска територия Гренландия.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg