EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Ново производство - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Световното производство на пшеница с умерен спад Световното производство на пшеница с умерен спад 14:20 | 08.04.2026 | 451

ФАО прогнозира световна реколта от 820 млн. тона, което е спад с 1,7% спрямо предходната година. Очаква се по-ниските цени и неблагоприятните метеорологични условия да ограничат производството на пшеница в ЕС, Русия и САЩ, докато прогнозите са производството в Индия да достигне рекордно високо ниво. Очаква се по-големите валежи да подобрят добивите и общото производство в Иран, Турция и в цяла Северна Африка.

още
Франция: Неочакван спад на промишленото производство Франция: Неочакван спад на промишленото производство 16:55 | 06.04.2026 | 598

Промишленото производство е спаднало с 0,7% на месечна база през февруари за разлика от ръста с 0,2% през януари. Икономистите очакваха то да се понижи незначително - с 0,1%.

още
Primeclass лаундж от ново поколение на летище „Васил Левски“ Primeclass лаундж от ново поколение на летище „Васил Левски“ 17:24 | 30.03.2026 | 672

Базиран на философията „The Place to Be You“, Primeclass преосмисля ролята на летищния лаундж, не като зона за изчакване, а като динамична среда, която следва ритъма, настроението и нуждите на съвременния пътник. С обща вътрешна площ от 540 кв.м и панорамна тераса от 450 кв.м с гледка към пистата салонът може да приеме до 222 гости. Пространството е достъпно за хора с намалена подвижност, а на терасата е обособена зона за...

още
4531 дружества са в несъстоятелност или фалит 4531 дружества са в несъстоятелност или фалит 13:45 | 27.03.2026 | 739

Основните причини за затварянето на предприятия са спадът на промишленото производство (като цяло в Европа и в частност на автомобилния сектор в Германия) ивисоките цени на тока и разходите за труд, Цяла Европа се сблъсква с проблеми в производството заради високите цени на енергията. Ситуацията се утежнява и от задължението за плащане на въглеродни квоти, което ни поставя в неконкурентна позиция спрямо останалия свят.

още
Предстоят изложенията „ТЕХНОМЕБЕЛ“ И „ЕКСПОМЕБЕЛ“ Предстоят изложенията „ТЕХНОМЕБЕЛ“ И „ЕКСПОМЕБЕЛ“ 14:19 | 26.03.2026 | 716

Изложенията обхващат целия жизнен цикъл на мебелното производство. „Техномебел“ представя „сърцето“ на производството – най-новите машини за дървообработване, интелигентни системи за автоматизация, обков, механизми, лепила, лакове и иновативни материали. Това е мястото, където индустрията среща бъдещето и технологиите от типа Industry 4.0.

още
Alrosa:Промяна на световния пазар на диаманти Alrosa:Промяна на световния пазар на диаманти 17:40 | 25.03.2026 | 589

Световното производство постоянно намалява през последните години и ще падне под 100 милиона карата през 2026 г., което е 20-годишно дъно. Компанията отбеляза, че структурният спад в предлагането и нормализирането на запасите в сектора на рязането и полирането ще допринесат за възстановяване на търсенето на средни и малки естествени диаманти.

още
Мегапроект на Liebherr в Пловдив Мегапроект на Liebherr в Пловдив 08:20 | 25.03.2026 | 766

Мегапроект на Liebherr: 600 нови работни места и производство за Airbus от май 2026 г. 90 млн. евро инвестира германският гигант в Тракия икономическа зона.

още
Промишленото производство се сви с 0,6% Промишленото производство се сви с 0,6% 18:11 | 17.03.2026 | 555

Данните за България показват спад на промишленото производство от 8,6 на сто през януари на годишна база, което за втори пореден месец нарежда страната на трето място по този показател в ЕС.

още
Португалия намалява акцизите за горивата Португалия намалява акцизите за горивата 12:03 | 17.03.2026 | 564

„Предвид развитието на цените на горивата правителството ще приложи ново временно намаление“, което ще представлява „реална икономия от 1,8 цента на литър за дизела и 3,3 цента на литър за бензина“, съобщи Министерството на финансите в изявление.

още
Тракия ИЗ привлича първия европейски проект на  Huashuo Тракия ИЗ привлича първия европейски проект на Huashuo 18:45 | 16.03.2026 | 699

Съвместното предприятие ще развива технологии за интелигентни мрежи, зарядна инфраструктура и енергийни системи.Споразумението предвижда създаване на съвместно предприятие в България, което ще развива инфраструктура за използване и съхранение на възобновяема енергия, интелигентни системи за зареждане на електромобили и решения за енергийни мрежи от ново поколение.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg