EUR 1.9558
USD 1.1797
CHF 0.9231
GBP 0.8717
CNY 8.0483
you tube
mobile version

Нефт и добив на нефт - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Русия призна за спад на добива на петрол Русия призна за спад на добива на петрол 10:02 | 05.06.2026 | 143

По данни на Международната агенция за енергията (МАЕ) през април руският добив на суров петрол е намалял с около 460 000 барела дневно на годишна база до приблизително 8,8 милиона барела на ден.

още
Минният бунт в Аржентина Минният бунт в Аржентина 18:40 | 26.05.2026 | 658

В района на Калингаста, в западната провинция Сан Хуан, се реализира мащабният проект за добив на мед „Лос Азулес“ (Los Azules) - един от най-големите нови минни проекти в Аржентина. 

още
Поредна оферта на сръбската НИС Поредна оферта на сръбската НИС 11:35 | 08.05.2026 | 1383

Наскоро основана сръбска компания е предложила 2 милиарда евро на руските фирми „Газпром нефт“ и „Газпром“ за съвместния им дял от 56,2 процента в сръбската петролна компания НИС, съобщи собственикът на компанията Ранко Мимович пред Ройтерс.

още
Турска и френска компания ще проучват нефт и газ в Черно море Турска и френска компания ще проучват нефт и газ в Черно море 14:04 | 15.04.2026 | 485

„В съответствие с нашата цел да станем регионален енергиен хъб, беше подписан стратегически меморандум за разбирателство между нашата национална компания TPAO и „ТоталЕнерджис“, заяви турският министър на енергетиката Алпарслан Байрактар.

още
Египет ще изкупи целия добив от находище „Афродита“ Египет ще изкупи целия добив от находище „Афродита“ 16:35 | 14.04.2026 | 661

Според информацията Кайро и консорциума „Афродита“ ще учредят компания, наречена „Афродита мидстрийм“ (Aphrodite Midstream Co.), в Египет, за да внедрят газопреносната система край бреговете на страната.

още
Добив на нефт и газ в Черно море: Енергийна независимост на грешно място Добив на нефт и газ в Черно море: Енергийна независимост на грешно място 09:10 | 14.04.2026 | 489

Сондажният кораб Noble Globetrotter I пристигна в Черно море, а „Грийнпийс“ – България призовава Министерството на енергетиката да не се включва в това рисково начинание с неясно бъдеще.

още
ОПЕК+ ще увеличат добива на петрол ОПЕК+ ще увеличат добива на петрол 10:35 | 07.04.2026 | 1388

Страните от ОПЕК+ са постигнали принципно споразумение за увеличение на квотите за добив на петрол с 206 000 барела на ден от май. Това са заявили пред Ройтерс трима запознати с въпроса източника от ОПЕК+ преди насрочената за днес среща на организацията.

още
САЩ временно разреши търговията с ирански петрол САЩ временно разреши търговията с ирански петрол 10:27 | 21.03.2026 | 833

Разрешава се "продажбата, доставката и разтоварването" нефт и нефтопродукти от Ислямската република, натоварени на танкери преди полунощ на 20 март. Тези операции ще могат да се извършват в продължение на месец – до 19 април.

още
 Горите са стратегически ресурс за Швеция Горите са стратегически ресурс за Швеция 07:05 | 10.03.2026 | 502

Страната управлява ресурсите си с цел добив и опазване на околната среда, а сечта там не е табу за разлика от България, където горите застаряват заради липса на грижи.

още
Тест за изгаряне на дървесина в ТЕЦ „Марица-изток 2 Тест за изгаряне на дървесина в ТЕЦ „Марица-изток 2 08:10 | 24.02.2026 | 517

В началото на експеримента ще се добавят 5% биомаса към лигнитните въглища, като постепенно количеството ще се увеличава до 30%. При достигане на това количество цената на електроенергията, произведена от държавния ТЕЦ 2 може да бъде намалена с до 50 евро/МВтч – това е сериозен резултат, който значително ще повиши конкурентоспособността на производството и ще увеличи необходимостта от добив на повече въглища.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg