EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Нарушенията при процедурите за изграждане на канализации по сапард - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
€7 млн. за интермодални оператори €7 млн. за интермодални оператори 08:58 | 19.02.2026 | 418

Проектите включват доставка на техника и рехабилитация на железен път за достъп на пристанищен терминал „Варна-Запад“ и закупуване на нов мобилен кран за пристанищен терминал „Поддържане чистотата на морските води (ПЧМВ)-Варна“. Предвижда се рехабилитация на железен път, изграждане на зарядна станция и модернизация на терминал „Долно Езерово“ - Бургас, както и доставка на техника за „КРЗ Порт...

още
Сделка за $2 млрд. между Турция и С. Арабия Сделка за $2 млрд. между Турция и С. Арабия 10:02 | 06.02.2026 | 853

Междуправителственото споразумение е за изграждане на соларни централи на турска територия с общ капацитет от 2000 мегаватчаса, съобщи турският министър на енергетиката и природните ресурси Алпарслан Байрактар.

още
Втора процедура за изграждане на зарядна инфраструктура Втора процедура за изграждане на зарядна инфраструктура 10:57 | 21.01.2026 | 735

Тя предоставя финансова подкрепа за микро, малки, средни и големи предприятия, като общият бюджет е 10 млн. евро, а максималното европейско финансиране за един проект е 256 000 евро.

още
Бързи зарядни центрове, финансиране от ПТС Бързи зарядни центрове, финансиране от ПТС 09:15 | 30.12.2025 | 782

Проектите предвиждат изграждане на зарядни центрове за леки автомобили с мощност от 150 kW, което ще позволи пълно зареждане на един автомобил за приблизително 15 минути.

още
МС одобри още 53 млн.лв. за метрото МС одобри още 53 млн.лв. за метрото 12:55 | 25.12.2025 | 2476

Част от средствата - 40 млн. лв., са за изграждане на разширението на Метро „София“, Линия 3, Етап 3: участък ул. „Шипка“ - ж.к. „Гео Милев“ (район „Слатина“) - Зала „Арена София“/„София Тех парк“ - бул. „Цариградско шосе“ с дължина 6 км и 6 метростанции.

още
Белият дом спря вятърни проекти Белият дом спря вятърни проекти 14:55 | 23.12.2025 | 971

Това са пет мащабни офшорни вятърни проекта, които са в процес на изграждане край източното крайбрежие на САЩ, заради опасения за националната сигурност, предаде Ройтерс. Решението, което е пореден удар за разработчиците на офшорни вятърни паркове в страната, доведе до срив на акциите на компаниите. Президентът Тръмп не веднъж е заявявал, че намира вятърните турбини за грозни, скъпи и неефективни.

още
ЕС инвестира €134 млн. в жп линията Ниш-Димитровград ЕС инвестира €134 млн. в жп линията Ниш-Димитровград 16:05 | 17.12.2025 | 746

Средствата ще бъдат използвани за модернизация на железопътния участък Сичево–Димитровград, електрификация и внедряване на съвременни системи за сигнализация по цялата линия Ниш–Димитровград, както и за изграждане на железопътен околовръстен път около Ниш.

още
Какъв доход ви е необходим, за да инвестирате? Какъв доход ви е необходим, за да инвестирате? 15:15 | 09.12.2025 | 428

За българските семейства започването с 50, 100 или 200 лв. на месец е постижим първи стъпка към изграждане на дългосрочен капитал. След като инвестирането стане рутина,  парите започват да работят за вас, а финансовата сигурност се определя не от високия доход, а от решението данаправите първата стъпка.

още
Турция ще модернизира електропреносната мрежа Турция ще модернизира електропреносната мрежа 09:25 | 27.11.2025 | 968

Анкара си поставя за цел в следващите десет години да увеличи четирикратно производствения капацитет за вятърна и слънчева енергия, който трябва да достигне 120 гигавата, посочва Ройтерс. Планира се и изграждане на още две атомни електроцентрали, което налага значително разширяване на преносната инфраструктура.

още
Пазарът на производствени и складови площи стабилен Пазарът на производствени и складови площи стабилен 12:20 | 25.11.2025 | 536

Около 30 обекта са в процес на изграждане, а площта им е около 348 000 кв. м. (с 5 000 кв. м. повече спрямо края на второто тримесечие).

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg