EUR 1.9558
USD 1.6711
CHF 2.0898
GBP 2.2931
CNY 2.3301
you tube
mobile version

Най силни икономически държави - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Украйна отново ще изнася земеделски стоки за ЕС  Украйна отново ще изнася земеделски стоки за ЕС 16:40 | 02.07.2025 | 314

Тези мерки обаче бяха прекратени в началото на този месец, след като вносът в общността на по-евтино зърно, птиче месо и захар от Киев предизвика протести в много съседни на Украйна държави и по-специално в Полша.

още
Пластмасата - основен отпадък в Адриатическо море Пластмасата - основен отпадък в Адриатическо море 08:35 | 02.07.2025 | 363

Това основно са торбички, бутилки, опаковки, рибарски мрежи и полистирен. По-голямата част от тях произхождат от сушата и се намират в заливите и по крайбрежието, особено през зимните месеци и периодите на силни южни ветрове.

още
България, еврото и опитът на другите държави България, еврото и опитът на другите държави 06:55 | 26.06.2025 | 510

Докато България е напът да приеме еврото, какви са очакванията и страховете на гражданите на страната? Какви поуки могат да се извлекат от останалите членки на еврозоната – или дори от тези, които избират да не се присъединяват?

още
Предварително одобрение за еврото в ЕП Предварително одобрение за еврото в ЕП 20:24 | 24.06.2025 | 533

Комисията на Европейския парламент по икономически и валутни въпроси и подкомисията по данъчни въпроси приеха днес на заседание в Брюксел черновата на доклада на институцията за готовността на България да въведе еврото от 1 януари догодина. Документът предстои да бъде гласуван на пленарната сесия на ЕП в Страсбург на 8 юли.

още
Русия на ръба на рецесията Русия на ръба на рецесията 11:40 | 20.06.2025 | 771

Това се случва на фона на значителното забавяне на  растежа, последвало две години на икономически подем. Макар че руската икономика показа неочаквана устойчивост през 2023 и 2024 г. в условията на санкциите, наложени от Запада в отговор на руската офанзива в Украйна, конюнктурата се променя от няколко месеца.

още
BTL Industries инвестира 100 млн. лв. в Пловдив BTL Industries инвестира 100 млн. лв. в Пловдив 19:20 | 19.06.2025 | 829

BTL Industries е водещ производител на високотехнологична медицинска апаратура в три направления: физиотерапия, кардиология и естетична медицина. Тя е на българския пазар вече повече от 25 години и продължава да разширява дейността си, като над 40 000 медицински апарата, произведени в Пловдив, се изнасят в над 120 държави.

още
Работа или заплата? Работа или заплата? 13:35 | 19.06.2025 | 479

Близо половината от българите биха сменили работата си за по-висока заплата и бонуси сочи регионално проучване на wherewework.То обхваща пет държави - България, Гърция, Румъния, Молдова и Унгария, и има за цел да насърчи прозрачността и информираността между работодатели и служители.

още
Как Шенген отвори границите си?+ видео Как Шенген отвори границите си?+ видео 11:45 | 19.06.2025 | 1191

29 държави вече са част от Шенгенското пространство, което позволява на хората да преминават вътрешни граници без проверки.

още
СБ понижи прогнозата си за растежа + България СБ понижи прогнозата си за растежа + България 09:15 | 13.06.2025 | 1554

В своя доклад за глобалните икономически перспективи, който се публикува два пъти в годината, банката понижи прогнозите си за близо 70 на сто от всички икономики, включително САЩ, Китай и Европа, както и за шест региона с развиващи се пазари - от нивата, които прогнозира само преди шест месеца, преди президентът на САЩ Доналд Тръмп да встъпи в длъжност.

още
Практични съвети във връзка с еврото Практични съвети във връзка с еврото 06:55 | 11.06.2025 | 489

Финалното решение за присъединяване на България към еврозоната ще бъде взето на 08 юли от Съвета на ЕС по икономически и финансови въпроси (ЕКОФИН). В това решение ще се фиксира датата за въвеждане на еврото (01 януари 2026 г.) и официалния валутния курс (1,95583 лв. за 1 евро). 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg