EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Най големите руски компании - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Летните разпродажби и специалните им правила     Летните разпродажби и специалните им правила     11:35 | 14.07.2026 | 13

Много компании вече са се подготвили с изненади за потребителите. Някои от тях предлагат до 50% намаление на цените, намират се и други, които стигат до 82% по-евтини стоки.

още
Izida Ceramica открива дружество в Румъния Izida Ceramica открива дружество в Румъния 13:26 | 10.07.2026 | 573

Продуктите на българския производител вече се предлагат в големите вериги за строителни материали и магазини тип „направи си сам“ в Румъния, както и при основните дистрибутори на строителни продукти в страната. Годишният производствен капацитет на завода достига 6.5 млн. кв. м керамични плочки, като над 50% от продукцията се изнася за регионални пазари като Гърция, Румъния, Сърбия и Северна Македония.

още
Възражения на България срещу 21 пакет руски санкции Възражения на България срещу 21 пакет руски санкции 11:05 | 10.07.2026 | 523

В рамките на дискусиите по темата в ЕС, България призовава за придържане към основополагащия принцип, че санкциите на ЕС, целят да засилят този натиск, без да пораждат значителни негативни последици за държавите членки на ЕС.

още
Какво се случва европейската автомобилна индустрия? Какво се случва европейската автомобилна индустрия? 13:25 | 08.07.2026 | 614

Предизвикателствата пред европейските автомобилни производители стават все по-видими: печалбите на водещи компании се свиват, китайските конкуренти бързо увеличават пазарния си дял както в Китай, така и в Европа, а скъпият преход към електромобили поставя под натиск традиционните бизнес модели.

още
Спестяванията в еврозоната - без промяна Спестяванията в еврозоната - без промяна 18:25 | 07.07.2026 | 667

Евростат отбелязва, че необичайно високите стойности на инвестициите, отчетени през 2019 и началото на 2020 г., се дължат на еднократни големи сделки с права върху интелектуална собственост, свързани с дейността на мултинационални компании.

още
SolitAir с първи карго полет от Дубай до София SolitAir с първи карго полет от Дубай до София 13:40 | 07.07.2026 | 722

Новата линия дава възможност на европейските спедитори, интегратори и компании за електронна търговия да получат директен достъп до разширената мрежа на превозвача, която включва също индийския субконтинент, страни от Централна Азия и Китай.

още
Замразява се договорът Булгаргаз - Боташ Замразява се договорът Булгаргаз - Боташ 07:24 | 07.07.2026 | 381

След срещата Булгаргаз и Боташ подписаха протокол за замразяване на договора между двете компании за 15 месеца, в рамките на който период ще се плаща само за използвания капацитет от българската страна с подобрени условия.

още
Завод "Арсенал" съхранява електрическа енергия Завод "Арсенал" съхранява електрическа енергия 12:58 | 06.07.2026 | 405

Батерийният парк, който е сред най-големите такива е региона, е с мощност 80 мегавата (MW) и капацитет 350 мегаватчаса (MWh), а реализираната инвестиция е на стойност близо 60 милиона евро и е една от най-значимите в цялостната инвестиционна програма на дружеството. 

още
Русия: Кризата с горивата засилва интереса към е-мобилите Русия: Кризата с горивата засилва интереса към е-мобилите 10:02 | 06.07.2026 | 399

Макар големите разстояния в Русия, суровият климат и слабо развитата зарядна инфраструктура досега да са ограничавали развитието на пазара на електромобили, нарастващите проблеми с горивата започват да променят поведението на част от шофьорите.

още
Ормузкият проток със статут на военна зона до 9 юли Ормузкият проток със статут на военна зона до 9 юли 10:02 | 03.07.2026 | 537

Статутът се отнася за около 15 000 търговски кораба по света, чиито компании са сключили колективни трудови договори. Съгласно тези споразумения моряците, които плават в обявени за военни зони райони, получават двойно възнаграждение и имат право да откажат да отплават, както и да поискат репатриране за сметка на работодателя.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg