EUR 1.9558
USD 1.1742
CHF 0.9277
GBP 0.8681
CNY 8.1778
you tube
mobile version

Минимални заплати в европа - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Козлодуй, Челопеч и София (столица) - лидери по заплати Козлодуй, Челопеч и София (столица) - лидери по заплати 06:50 | 14.02.2026 | 284

Топ 3 се запазва, но за пръв път в последните 10 години Челопеч отстъпва първото място на Козлодуй. Най-високата средна заплата в страната доближава 2 000 евро, като отчита ръст от близо 50% в периода след пандемията.

още
66,4 млн. евро износ на бг фирми чрез Lidl 66,4 млн. евро износ на бг фирми чрез Lidl 10:23 | 13.02.2026 | 247

22% ръст и над 66,4 млн. евро оборот в 28 държави: 2025-а се оказа ключова за българския износ чрез мрежата на смарт ритейлъра. Докато Гърция и Румъния остават основни пазари, интересът към родни иновативни храни, снаксове и десерти в Западна Европа бележи трицифрен ръст.

още
Цената на захарта се понижава на световните борси Цената на захарта се понижава на световните борси 18:15 | 09.02.2026 | 460

Мартенските фючърси на хлебната пшеница в САЩ се търгуваха около 193-197 долара за тон, докато на борсата „Юронекст“ (Euronext) в Европа цената им се движеше от 228 до 229 долара за тон.

още
САЩ и Мексико се споразумяха за редките метали САЩ и Мексико се споразумяха за редките метали 14:58 | 06.02.2026 | 742

Планът, в който не се споменава Китай и неговата доминация при обработката на много от тези суровини, предвижда САЩ и Мексико да обсъдят фиксирането на минимални цени в рамките на многостранно споразумение за търговия.

още
Две нови изложения в ИЕЦ Две нови изложения в ИЕЦ 15:04 | 04.02.2026 | 467

Изложбените зали са тематично обособени. „Зала България“ е посветена на местния туризъм. „Зала Европа“ представя чуждестранни общински структури и бордове по туризъм, български и чуждестранни компании с решения за туристическия бранш, хотели и комплекси за настаняване у нас и Европа, туристически компании за пътувания в Стария континент, компании и доставчици на продукти и услуги. 

още
Драги: Европа трябва да се федерализира Драги: Европа трябва да се федерализира 08:01 | 04.02.2026 | 720

По думите на Драги сред всички участници на глобалната сцена, които днес се намират между САЩ и Китай, единствено европейците имат потенциала да се превърнат в самостоятелна и значима сила.

още
ЕК одобри проучване на електрическа връзка Египет - Гърция ЕК одобри проучване на електрическа връзка Египет - Гърция 14:35 | 02.02.2026 | 742

ЕК одобри безвъзмездна помощ в размер на 9 560 000 евро за подготовката на следващите проучвания по водещия проект за електроенергийна връзка между Египет и Гърция (GREGY). Решението отбелязва ключов напредък в ускоряването на изпълнението на проекта, който има стратегическо значение за енергийната сигурност и зеления преход на Европа.

още
Wizz Air с нов самолет в България, пет нови маршрута Wizz Air с нов самолет в България, пет нови маршрута 17:45 | 30.01.2026 | 1118

Wizz Air разширява присъствието си в България с нов самолет, пет нови маршрута от София и повишена честота до десет популярни дестинации.Разширението включва директни полети от България до ключови дестинации в Европа и отвъд, включително и перлите на Египет – Хургада и Шарм ел Шейх.

още
Непалски работници протестират в Румъния Непалски работници протестират в Румъния 15:45 | 28.01.2026 | 386

Те се оплакват от неадекватни условия на настаняване и ниски заплати и искат увеличение на почасовата си ставка от 13 на 27 леи (от 2,55 на 5,30 евро). Недоволните чуждестранни работници твърдят, че парите, които получават в момента, не са достатъчни дори за покриване на основните им разходи.

още
Германия иска Европа на две скорости Германия иска Европа на две скорости 21:35 | 27.01.2026 | 375

Ще се разчита на Франция, Полша, Испания, Италия и Нидерландия, очаква се видеоконференция за изготвяне на амбициозен и конкретен дневен ред за укрепване на суверенитета, устойчивостта и конкурентоспособността на Европа.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg