АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Премийният приход на застрахователните брокери със седалище в България възлиза на 1,319 млрд. лева за първите 6 месеца на тази година, като нарастват със 7,5 на сто на годишна база или с близо 93 млн. лева.


Продажбите на дубайски шоколад с пълнеж от шамфъстък са нараснали с 1234 на сто спрямо предходната година, отчита "Нилсен Ай Кю", докато продажбите на всички шоколадови изделия са спаднали с под 1 на сто.


Производствената инвестиция е определена за стратегическа както за Европа, така и за България, с нетни нулеви емисии.


С правка в НСИ сочи, че през август миналата година приходите са били в размер на 581,9 млн. лв., или с 11,3 на сто повече спрямо същия месец на 2023 г.


Двигател на растежа ще остане вътрешното търсене и по-специално частното потребление. По-слабото частно потребление през следващата година ще бъде компенсирано от донякъде по-силен растеж на износа.


Само през август обемът и броят на преводите от човек на човек (P2P преводи) се удвоиха в сравнение с година по-рано, а общата стойност на трансферите от началото на годината достигна близо 500 милиона лева, посочват от НКПС.


Десетилетният рекорд на Boeing беше подобрен, след като беше доставен самолет на нискотарифния превозвач от Саудитска Арабия Flynas, с което продажбите достигнаха 12 260 от началото на експлоатацията на А320 през 1988 година.


OMV ще понижи финансовите си и инвестиционни цели до 2030 година.Седемкратна възвръщаемост на инвестицията си в компанията за наносателити "Ендуросат" (ЕnduroSat) реализира българският фонд за рисков капитал "Нео Венчърс" (Neo Ventures), съобщава "Нео Венчърс".


Унгарският премиер Виктор Орбан обяви нова програма за евтини кредити за малки и средни предприятия, които ще са с фиксиран лихвен процент от 3 на сто. Програмата е отворена от понеделник, предаде Ройтерс.


Предложението е за 1213 лева (620,20 евро) от 1 януари 2026 г., обяви социалният министър Борислав Гуцанов, който представи проекта на постановление. Това е ръст от 12,6% спрямо сегашния размер на МРЗ за тази година. Още в началото на изказването си министърът обясни, че по време на разговорите преди НСТС синдикатите и бизнесът не са се договорили за МРЗ.