EUR 1.9558
USD 1.6986
CHF 2.1044
GBP 2.2188
CNY 2.3878
you tube
mobile version

Лизингови компании автомобили на лизинг - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Симпозиум в София за технологията AP1000 Симпозиум в София за технологията AP1000 08:05 | 25.11.2025 | 108

Събитието предостави ключова възможност за местните компании да научат как могат да станат доставчик на Westinghouse и да участват както в местни проекти, като този за новите енергоблокове на АЕЦ „Козлодуй“, така и в международни проекти с технологията AP1000®.

още
Споразумения за $575 млрд. между US и саудитски компании Споразумения за $575 млрд. между US и саудитски компании 18:11 | 24.11.2025 | 185

Инвестициите включват ангажименти на стойност 307 милиарда долара, обявени по време на посещението на президента на САЩ Доналд Тръмп в Рияд през май. Освен това на форума бяха сключени нови сделки на стойност 267 милиарда долара.

още
Две компании с интерес към ИЗ в Бургас Две компании с интерес към ИЗ в Бургас 12:58 | 21.11.2025 | 533

В края на месеца общинските съветници в Бургас ще трябва да определят представител на общината, който да участва в общото събрание на акционерите в "Индустриален и логистичен парк - Бургас“, насрочено за 10 декември 2025 година.

още
Портфейлът на лизинговите дружества - 700 млн. лв. ръст Портфейлът на лизинговите дружества - 700 млн. лв. ръст 10:57 | 20.11.2025 | 539

Според данните вземанията по финансов лизинг са 6,880 млрд. лв. в края на третото тримесечие на годината. Те се увеличават с 10,5 процента (651,7 млн. лв.) на годишна база и с 2,7 процента (178,3 млн. лв.) спрямо второто тримесечие.

още
Шеврон проучва сделка за Лукойл Шеврон проучва сделка за Лукойл 18:47 | 18.11.2025 | 492

Американското министерство на финансите даде миналата седмица разрешение на потенциални купувачи да водят разговори с „Лукойл“ относно чуждестранните ѝ активи. „Шеврон“ би се присъединил към „Карлайл“ (Carlyle) и други компании в надпреварата за портфолиото на „Лукойл“, оценявано на най-малко 20 милиарда долара.

още
27 БГ компании сред най-големите в ЦИЕ 27 БГ компании сред най-големите в ЦИЕ 08:05 | 14.11.2025 | 541

Проучването показва, че средният растеж на БВП в страните от региона се стабилизира на около 2 %, но общият оборот на най-големите компании в ЦИЕ намаля с 3,7%, главно заради свиването в нефтохимическия сектор. Въпреки това, средните приходи на 500-те най-големи компании се е увеличил с 3,1 процента, което показва устойчивост и стабилност на корпоративната активност.

още
Фирми:Westinghouse, Кауфланд България Фирми:Westinghouse, Кауфланд България 12:25 | 13.11.2025 | 700

Westinghouse Electric Company обяви, че ще организира третия си поред симпозиум за доставчици в София на 18 ноември 2025 г., подчертавайки стратегическото значение на проекта AP1000® в България за компанията и за енергийната стратегия на страната. Събитието има за цел да предостави ключова възможност на местните компании да научат как могат да станат доставчици на Westinghouse и да участват както в местни проекти, като този за новите...

още
Русия и Казахстан засилват петролния сектор Русия и Казахстан засилват петролния сектор 11:35 | 13.11.2025 | 458

Русия и Казахстан се споразумяха на преговори в Кремъл да засилят партньорството си в петролния сектор, предаде Ройтерс. Руският президент Владимир Путин и казахстанският му колега Касъм-Жомарт Токаев разговаряха в Москва два дни, като обсъдиха газови проекти и последиците от американските санкции за руските петролни компании.

още
27% по-малка печалба на японски автомобилни компании 27% по-малка печалба на японски автомобилни компании 16:40 | 12.11.2025 | 478

Общата нетна печалба на "Тойота мотър" ( Toyota Motor), "Хонда мотър" (Honda Motor), "Нисан мотър" (Nissan Motor), "Мазда мотър" (Mazda Motor)., "Мицубиши мотърс" (Mitsubishi Motors), "Субару корпорейшън" (Subaru Corp) и "Судзуки мотър корпорейшън" (Suzuki Motor Corp) възлиза на 2, 092 милиарда йени (13,6 милиарда долара) през шестте месеца, според данните.

още
Паркиране без електромобили не е решение Паркиране без електромобили не е решение 13:32 | 12.11.2025 | 380

Само 13% от местата за паркиране в зоните са в употреба, останалите са заети от живущи, електрическите автомобили заемат незначителна част от местата в зоните.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg