EUR 1.9558
USD 1.1767
CHF 0.9132
GBP 0.8728
CNY 8.1294
you tube
mobile version

Лада калина нови в българия - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Тракия ИЗ привлича първия европейски проект на  Huashuo Тракия ИЗ привлича първия европейски проект на Huashuo 18:45 | 16.03.2026 | 61

Съвместното предприятие ще развива технологии за интелигентни мрежи, зарядна инфраструктура и енергийни системи.Споразумението предвижда създаване на съвместно предприятие в България, което ще развива инфраструктура за използване и съхранение на възобновяема енергия, интелигентни системи за зареждане на електромобили и решения за енергийни мрежи от ново поколение.

още
Wizz Air с нов самолет в България, пет нови маршрута Wizz Air с нов самолет в България, пет нови маршрута 10:10 | 16.03.2026 | 139

Разширяването на базата във Варна е ключов етап от развитието на авиокомпанията у нас. Добавянето на новия самолет във Варна увеличава оперативния капацитет на Wizz Air на Летище Варна, създавайки 500 000 допълнителни места за летния сезон на 2026 г. и близо 400 нови работни места в региона.

още
62% от българите имат проблеми със съня 62% от българите имат проблеми със съня 08:44 | 15.03.2026 | 240

Българите са най-ранобудната нация в Европа, а една трета от населението в България е в риск от сънна апнея, показва Национално представително проучване за проблемите на съня в България, представено от новоучредената фондация “За Съня” на Световния ден на съня, 13-ти март.

още
Унгария получава нови изтребители „Грипен" Унгария получава нови изтребители „Грипен" 13:40 | 13.03.2026 | 514

Съгласно решение от 2024 г. Унгария ще разполага с общо 18 изтребителя "Грипен" с пристигането на четирите нови самолета. Планирано е те да кацнат в Кечкемет до 30 юни, обясни Варга. „В този нестабилен и изпълнен с предизвикателства свят, отбрана и сигурност са от първостепенно значение“, каза той.

още
3.3 млрд.евро е българският износ за януари 3.3 млрд.евро е българският износ за януари 12:30 | 12.03.2026 | 357

Външнотърговското салдо (износ FOB - внос CIF) на България с трети страни за януари 2026 г. е отрицателно и е в размер на 1 031.9 млн. евро.

още
Технологичният напредък изпреварва финансовите екипи Технологичният напредък изпреварва финансовите екипи 12:10 | 12.03.2026 | 321

Основен извод от проучването на PwC е същественото разминаване между амбициите за модернизация и оперативната готовност на компаниите в региона. Налице е ясна тенденция към внедряване на нови технологии и ускоряване на процесите.

още
МС работи за четвърто плащане по ПВУ МС работи за четвърто плащане по ПВУ 14:20 | 11.03.2026 | 311

Така средствата ще могат да пристигнат в България около юни или юли. Това каза служебният министър на финансите Георги Клисурски в интервю за БНР. По думите му това ще бъде една от големите цели на служебния кабинет. По четвъртото плащане се очакват максимум 900 милиона евро.

още
САЩ: 92 000 закрити работни места САЩ: 92 000 закрити работни места 11:35 | 11.03.2026 | 375

Данните сочат рязко влошаване спрямо януари, когато компаниите, неправителствените организации и държавните агенции добавиха 126 000 работни места. Икономисти, анкетирани преди публикуването на статистиката, очакваха създаването на около 60 000 нови работни места през февруари.

още
Губим 70 хил. израелски туристи Губим 70 хил. израелски туристи 10:25 | 11.03.2026 | 337

Според БХРА особено внимание е необходимо да се обърне на стимули за привличане на български туристи у нас, още повече че, според организацията, потенциални конкуренти на България за лятна ваканция са застрашени от отлив на туристи, които ще търсят нови варианти за почивката си.

още
Фирми:Post AG, ИКЕА България, Lidl Фирми:Post AG, ИКЕА България, Lidl 18:35 | 10.03.2026 | 534

Австрийската пощенска компания „Пост АГ“ (Post AG) обяви, че е приключила придобиването на 70 на сто от българската компания за електронна търговия „июШипмънтс.ком“ (euShipments.com AD). Цената на сделката възлиза на 55 милиона евро. „Пост АГ“ разполага и с опция да придобие останалите 30 на сто от компанията в рамките на следващите четири години, предаде АПА. 

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg