EUR 1.9558
USD 1.1640
CHF 0.9175
GBP 0.8643
CNY 7.8752
you tube
mobile version

Къде и какви стоки изнася българия - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
България - осмата с най-нисък корпоративен дълг в ЕС България - осмата с най-нисък корпоративен дълг в ЕС 13:32 | 16.07.2026 | 103

Данните показват, че българските предприятия разчитат значително по-малко на банково и облигационно финансиране в сравнение със средното за ЕС. Показателят обхваща задълженията на нефинансовите предприятия към банки и чрез емитирани дългови ценни книжа, като изключва финансовите институции и заемите между компании в рамките на една държава.

още
Хотелският бизнес у нас се влошава силно Хотелският бизнес у нас се влошава силно 07:35 | 16.07.2026 | 157

Хотелският бизнес в България изпраща първата половина на годината с по-слаба заетост, по-ниски приходи, нарастващи разходи и видимо влошени очаквания. Това сочат резултатите от традиционното национално допитване до мениджъри и собственици на хотели.

още
Атомният ледоразбивач „Якутия“ преведе първия конвой Атомният ледоразбивач „Якутия“ преведе първия конвой 18:40 | 15.07.2026 | 228

Два кораба доставиха стоки от първа необходимост, строителна техника и контейнери до пристанището Певек в Чукотка. Конвоят измина 1700 морски мили от запад на изток за 12 дни.

още
SOS за храните    SOS за храните    17:45 | 15.07.2026 | 418

Какви са основните деформации в млечния сектор в България? Въз основа на анализа на КЗК млечният сектор в България е идентифициран като звеното с най-сериозни структурни деформации в цялата хранителна верига. Тези деформации не са временни, а показват трайно отслабване на националната производствена база.

още
Интерактивна карта за натовареността на всяко съдилище Интерактивна карта за натовареността на всяко съдилище 13:05 | 15.07.2026 | 219

Колко големи са разликите в натовареността между отделните съдилища? Къде натовареността е най-висока и къде е най-ниска? За първи път тези въпроси могат да получат лесно достъпен и ясно визуализиран отговор.

още
DPM Metals ще добива злато в Сърбия DPM Metals ще добива злато в Сърбия 10:35 | 15.07.2026 | 250

Проектът предвижда използване на част от преработвателното оборудване от българската златна мина "Ада тепе" край Крумовград, която е собственост на DPM Metals. Според данните на компанията мината в България е произвела около 11 000 унции златен еквивалент (GEO) през второто тримесечие на 2026 г., като последният добив е извършен в средата на април.

още
БГ стоки за 1.6 млрд.евро реализирани чрез Лидл БГ стоки за 1.6 млрд.евро реализирани чрез Лидл 18:25 | 14.07.2026 | 354

Партньорството с Lidl донесе над 1,6 млрд. евро на български компании за периода 2023–2025 г. Оборотите на български доставчици в мрежата на търговската верига са нараснали със 136% за последните пет години, показва анализ на ИПИ.

още
230 тона храни не са допуснати в България 230 тона храни не са допуснати в България 17:25 | 14.07.2026 | 288

След извършен официален ветеринарен и фитосанитарен контрол от БАБХ през юни в страната не са допуснати 56 пратки с над 230 тона стоки с произход от трети държави. Проверките се извършват на одобрените гранични контролни пунктове при засилен контрол и прилагане на спешни мерки за пратки с храни и фуражи от неживотински произход, предназначени за внос в ЕС.

още
Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица Първи пътнически полет от летище Горна Оряховица 15:45 | 14.07.2026 | 392

Според кмета на града стратегическото значение на Горна Оряховица се определя и от ролята на града като железопътен център в Северна България и пресечна точка на направленията Русе–Свиленград и София–Варна.

още
Радев:Мястото на България не е в Коалиция на желаещите Радев:Мястото на България не е в Коалиция на желаещите 12:37 | 14.07.2026 | 293

„Ние не участваме в коалиция, която настоява за продължаваща финансова и военна помощ за Украйна. Такава не предоставяме, защото вярвам, че решението на този конфликт не е в неговото удължаване с военни средства, а в силна дипломатическа мисия, която да сложи най-сетне край на ескалацията“, изтъкна Радев.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg